Ligue 1 şampiyonluğunu 4 sezon aradan sonra Monaco'ya kaptıran ve kadrosunda yeni bir yapılanmaya gitmek isteyen PSG'de Hatem Ben Arfa, Grzegroz Krychowiak ve Serge Aurier ABD kampına kadrosuna dahil edilmedi. Bu kararın ardından kulüpten ayrılmasına kesin gözüyle bakılan isimlerden Ben Arfa'nın Fenerbahçe'nin gündeminde olduğu Fransız medyasında sıkça dillendiriliyor.

"MUZ CUMHURİYETİNDE DEĞİLİZ"

30 yaşındaki futbolcunun menajeri Michel Ouazine, Le Parisien gazetesine verdiği röportajda Ben Arfa'nın geleceğiyle ilgili önemli ifadeler kullandı.

Sportif direktör Antero Henrique ve futbolcunun avukatıyla bir görüşme gerçekleştirdiklerini doğrulayan Ouazine, ''Futbolcunun ayrılmakta özgür olduğunu ancak finansal yükümlülüğün de bizde olduğunu söylediler. Kısacası kalan bir yıllık sözleşmedeki kazancımızdan vazgeçerek ayrılmamız teklif edildi. Ancak problem şu ki; sözleşme bizim sosyal hakkımız. Biz onlara böyle davranmadık. Muz cumhuriyetinde değiliz. Cevap olarak Ben Arfa'nın bu şartlarda ayrılmayacağını ve sözleşmesini tamamlayacağını söyledim. Eğer PSG ile sözleşmenin feshi konusunda anlaşma sağlayamazsak, Hatem burada kalacak'' dedi.

Türkiye ve Fenerbahçe'den gelen teklifleri neden reddetikleri konusunda gelen soruya, ''Hatem'in PSG ile 2018'e kadar sözleşmesi var. Bunu bir defa söyledik; ben kapıları kapadım ve PSG ile görüşmelerini istedim. Eğer bir kulüp Hatem'i istiyorsa, PSG'ye başvurmalı'' diyerek topu PSG yönetimine attı.

Geçtiğimiz sezon bedelsiz olarak PSG'ye transfer olan Hatem Ben Arfa, 10'u ilk 11 olmak üzere 32 maçta forma giydiği Fransız ekibinde 4 gol ve 7 asistle takımına katkı sağladı.