Zidane: Beni Guardiola ile kıyaslamayın

Real Madrid'in çiçeği burnunda teknik direktörü Zinedine Zidane, Guardiola ile karşılaştırmalısına karşı çıktı.

Ntvspor 06.01.2016 - 13:40

Zidane: Beni Guardiola ile kıyaslamayın

Pep Guardiola’nın, 2008 yılında Barcelona (b) takımını çalıştırdıktan sonra, (a) takımının başına geçirilmesi, birçokları tarafından şüpheyle karşılanmıştı.

Ancak Katalan ekibi 4 yıllık Guardiola döneminde, 2’si Şampiyonlar Ligi olmak üzere tam 14 kupa kazandı.

Teknik direktörlük deneyimi çok sınırlı olan Zinedine Zidane’ın da, benzer şekilde Real Madrid'in başına getirilmesi, akıllara hemen Guardiola örneğini getirdi. Ancak Zidane, Katalan teknik adam ile karşılaştırılmak istemiyor.

Real Madrid teknik direktörü olarak düzenlediği ilk basın toplantısında bu konuya değinen zidane; "Beni Guardiola ile karşılaştırmayın. Ben kendimi kimseyle kıyaslamıyorum. Oyunculuk dönemimde de bunu asla yapmadım. Guardiola etkileyici başarılar elde eden çok iyi bir teknik adam. Benim amacım, Real Madrid'in başında elimden gelenin en iyisini yapmak" dedi.

Zidane, takımda eski teknik direktör Rafael Benitez'e en yakın isim olarak bilinen Gareth Bale'in kulüpteki geleceğine de değindi. Bale'in, Benitez ile yolların ayrılmasından dolayı üzgün olduğunu ifade eden Zidane; "O’na en az Benitez kadar iyi davranacağım. Çünkü Gareth, bu takımın kilit oyuncularından biri. Daha iyi oynaması için gerekli tüm destek ve sevgiyi benden görecek" diye konuştu.

Real Madrid ile Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu yaşamak istediğini dile getiren Zidane, takıma hücum futbolu oynatacağını; ancak savunmayı da ihmal etmeyeceklerini vurguladı.

Sayfa Yükleniyor...