Aziz Yıldırım: Beni tehdit ediyorlar

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, bugün düzenlediği basın toplantısında "bırakmayı düşünüyordum ama yeniden adayım" açıklamasında bulundu.

Haberler - ntv.com.tr 27.05.2015 - 13:54 | Son Güncelleme : 27.05.2015 - 17:31

Aziz Yıldırım: Beni tehdit ediyorlar

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, bugün yaptığı basın toplantısında, "bugün size bırakmayı düşündüğümüz söyleyecektim ama bir kaç çapulcunun gazete ilanıyla beni tehdit ettiğini görünce vazgeçtim ve yeniden adayım" dedi. 

Sözlerine "Bırakma yönünde bir düşüncem olacaktı" diye başlayan Yıldırım, gazetedeki ilanı görünce kararının değiştiğini belirtti.

Yıldırım, "Bugün belki bırakma yönünde düşüncem olacaktı. Ama bugün gazeteyi görünce kararım değişti. Beni tehdit ediyorlar. Bırakmazsan seni vurdururuz diyorlar. Ben 17 sene hiç kimseden korkmadım. Hiçbir şekilde 17 senede siyasetin içinde olmadım. İçimizde her partiden her düşünceden insanlar vardır. Hiçbir zaman bu akımların doğrultusunda kulübü yönetmedik. Burada padişahlık olmaz demokrasi vardır burada. Benim bir tek derdim var şampşiyon olmak ya da olmamak değil. Tek davam Fenerbahçe Kulübü'nün üzerine atılan lekenin temizlenmesi. Bunun mücadelesini yapıyoruz biz. Temenni ediyorum bu mahkeme olumlu ya da olumsuz bir karar verir. Olumlu olursa biz temizlenmiş olacağız aksi olursa istifa ederim zaten. Fenerbaheçe'yi bunların yöneteceğine inansam hiç düşünmem bırakırım. Cumartesi kongrede daha detaylı anlatacağım. 50 milyon dolar geçen transfer yapıp kulübü borca sokardım. Ama yarını olmazdı.


TEHDİTLERDEN DOLAYI YENİDEN ADAYIM

Bu ilan olmasaydı bugün başka konuşacaktım. Ama isimlerini bile saklayarak böyle ilan verenlerin tehditlerinden dolayı adayım. Mahkeme neticenlendiğinin etresi günü yeni kongre kararı alacağım. Ben 17 sene içidne yaptığım iyi ve kötü hadiselerle ancak genel kurula hesap veririm. Öyle üç tane bacaksıza hesap vermem. Öyle tehditlerden korkacak adam değilim. Tehditler beni daha da hırslandırır. Kongre Cumartesi gelir kürsüye çıkarlar vaatlerini söylerler. 3 Temmuz'dan bu yana Avrupa'ya gidemiyoruz. Mahkem hakkımızda olumlu bir karar alırsa bütün hesaplaşmaları yapacağız.  Kız basketbol takımı ben geldiğimde kapanıyordu. 10 senedir şampiyon oluyor.

KONGRE DIŞINDAKİ AYAK OYUNLARININ KARŞISINDAYIZ

Galatasaray 13 sene şampiyon olamadı. Tutulan adamlar gelip otobüse yumurta atıyor şerefsizler. Bu çocuklar Rize'de kurşunlandı. 

Kongre dışında ayak oyunlarıyla yapacak her hadisenin karşısında beni bulurlar. Yürekleri olmayan evlerinden çıkamayacak adamlar gazetelere verecekleri parayı kulübe versinler. 

KONGREDE KİM SEÇİLİRSE ONA BAŞKAN DERİZ

Kongre üyeleri kime teveccüh gösterirse onu saygıyla karşılayacağız. Kimi seçerlerse ona başkan dieyeceğiz. Bu çappulcular buraya gelemeyecekler. Bunların kim olduğunu kongrede isim isim açıklayacağım. Bu yazıyı yazan adam benim yanımda uzun yıllardır çalışan insan. Ben buradayım hepsini kongreye bekliyorum. Kimsenin adaylığını önlemiyorum. 17 senedir kongrelerimizde bir tehdit gördünüz mü? Bundan  daha güzel demokrasi mi olur? Sen aday olma ortak aday gösterelim, kimmiş bu ortak aday? Gösterin bizde bakalım, ölçelim. Hiçbir şey yok. Yarın geldiniz, hangi bütçe ile geliyorsunuz, yatırımlarınız neler? Aziz Yıldırım giderse Fenerbahçe her 3 ayda bir kongre yapar. Alex geldi Ortega geldi Baliç geldi insanlar alıştı. 30 milyon dolar bu kulübe kendi cebimden para harcadım. 17 senede Aziz Yıldırım develetten şu kadar para aldı iş aldı dieyebilir mi? Fenerbahçe'ye ömrümü verdim. Sevdiğim için verdim. Başkan olmadan da benim itibarım vardı. Sevgi yok diyorlar. Anadolu'ya gidiyorum, İstanbul'da geziyorum koruma yok yanımda. Sevgiyi sadece kulübe ihanet edenlere göstermedim. Menfaat için ceplerine para koyuyorlardı. 17 senelik yönetim içinde 10 taneye yakın benimle çalışan arkadaşlar var.

İSMAİL HOCA DEĞİL BEN SUÇLUYUM

İsmail hocaya kesilim dedim. Şampiyonluğun kaçmasında  suçlu benim. 50 milyon dolar harcasaydım şampiyon olurdum. Ama kulüp batak olurdu. Genel kurula bütün üyelerimiz katılsın gelsinler oylarını versinler. Bu tabloyu devam ettierecek olanlar gelsinler aday olsunlar. Bu kongrede karar aldıracapım bende dahil hiç kimse hisse satamayacak. Burada 1000 kişi çalışıyoruz kimsenin maaşının geciktiğini duydunuz mu? Geldiğim zaman sporcular ve personel 3-4 ay maaş alamamıştı. Bunları herkes unuttu.

GALATASARAY’A ŞİKE GÖNDERMESİ

3 Temmuz'da şike yaptılar dediler hapse girdik. Bu ülkede 30 yıldır şike yapılıyor.Sen beni suçluyorsun da Bursa’da Yurdaşen Karahasan Bursa kalecisine verdiğini ve mahkemeye düştüklerini, federasyonunun 2 hafta mı 3 hafta mı ne ceza verdiğini, 1990 yılının Milliyet gazetesinde arşivlerden bulun okuyun. Biz bunları bir gün dile getirmedik. Mahkemeden aklanmışlar sözde dolandırıcılıktan suçlandılar tabi. Yarın biz mahkemeden aklanırsak bu kadar hakareti hak ediyor muyuz?

Paralel yapının mahkemelerinde yargılandık biz. Kumpas diyorlar Sivas'a para götürdük İlhan beyin elbise çantasında. Adam Sivas'ta aldı evine gitti yattı. 100 bin doları yastığının altına koysan uyuyamazsın. Neyse söylenecek çok şey var. Bu gazete ilanından dolayı düşüncelerimi değiştirdim ve ben adayım.

Ben tribünde oturmak istiyorum, Fenerbaheçe yenildiği zaman üzülmek ama evine gittiğim zaman uyumak istiyorum. Ama şu an yapamıyorum. Üzülüyorum eve gidiyorum yine üzülüyorum uyuyamıyorum ve kendime 'neden başkanlık yapıyorsun' diyorum."

Sayfa Yükleniyor...