'Beraberlik kötü değil'

Belçika karşısındaki 'final maçı'nda futbolcularına güvendiğini söyleyen Hiddink, beraberliğin kötü olmadığını da vurguladı.

03.06.2011 - 13:57

Guus Hiddink, Belçika önünde dönüm maçlarından birini oynayacaklarını söyledi. Hiddink, "Oyuncularımızın sanıldığı gibi kafası karışık değil. Bu maç için iyi ve sakin bir ortamda kamp yaptık. Maça, kafa ve fizik olarak hazırlar. Belçika için de büyük önem taşıyan karşılaşmada biz daha avantajlıyız. Daha önce söylediğim gibi beraberlik kötü sonuç değil.

Ancak 1 puan için sahaya çıkmayacağız. Sahada kazanmak için oynayacak bir milli takım göreceksiniz. Herkesin ortak isteği, finalleri riske atmadan bu maçı 3 puanla tamamlamak" dedi.

Sakin ve kontrollü bir oyun anlayışıyla sahaya çıkmayı planladıklarını vurgulayan tecrübeli çalıştırıcı, “Oyuncularım bu tip maçların havasına alışık. Belçika önünde final maçlarından birini oynayacağız. Ne yapacağımızı nasıl oynayacağımızı çok iyi biliyoruz” açıklamasını yaptı.

HIDDINK'İN 12. SINAVI
Hiddink, Belçika maçıyla birlikte takımımızın başındaki 12. sınavına çıkacak. Hiddink’li Türkiye söz konusu maçlarda 6 galibiyet, 1 beraberlik, 4 yenilgi aldı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...