Berkin: Hedefim ilk 11'de oynamak

Trabzonspor ile yapılan Ziraat Türkiye Kupası maçında 2. yarıda oyuna giren Galatasaray'ın genç futbolcusu Berkin Aslan, ilk kez A takım forması giydiği için çok heyecanlandığını, hedefinin ise ilk 11’de oynamak olduğunu söyledi.

24.12.2009 - 15:48

Galatasaray'ın genç futbolcusu Berkin Aslan, Galatasaray Televizyonu'na açıklamalarda bulundu.

Trabzonspor maçı öncesi (A) takımla 3 gün antrenmanlara çıktığını kaydeden genç futbolcu, ''Açıkçası oyuna girmeyi beklemiyordum. Skor 2-1 olunca oyuna girme umudum azaldı. Sonra hocam bana güvenip, oyuna aldı'' dedi.

A takımdaki oyuncuların her zaman kendilerine nasıl davranacaklarını anlattıklarını kaydeden 17 yaşındaki oyuncu, başta Emre, Servet ve Arda olmak üzere ağabeylerinin kendisine doğruları göstermeye çalıştığını belirterek, ''Televizyondan heyecanla izlediğim futbolcularla birarada oynamak ve hayranlıkla izlediğim taraftarın önüne çıkmak beni çok heyecanlandırdı. Amacım birkaç maç sonra ilk 11'de oynamak'' diye konuştu.

Berkin, Avrupa'da Kaka'yı, Türkiye'de ise Arda'yı örnek aldığını, altyapının başına getirilen Jan Derks'in kendisine Kewell'ı örnek gösterdiğini anlattı.

Teknik direktör Frank Rijkaard'ın gençlerle ilgilendiğini ifade eden Berkin, ''Rijkaard bizimle sohbet içinde. En küçük şeyde bile antrenmanda hemen bize bir şey gösteriyor. O bile bizim için ayrı bir tecrübe. O kadar yaş farkı olmasına rağmen, Frank Rijkaard bizimle sanki bir arkadaş gibi'' diye konuştu.

Berkin, maçta bir pozisyonla ilgili olarak da, ''Arda ağabeyle duvar pası yaptık. Oradan sonra top kornere çıktı ve o pozisyondan sonra alkış aldım. Bir an sahada sadece ben varmışım gibi hissettim. Kimseyi görmedi gözüm. Çok duygulandım, çok mutlu oldum'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...