Bernabeu'da bu kez Benzema tanıtıldı

Bu sezonun transfer şampiyonu Real Madrid, bernabeu'daki 4. tanıtım törenini Karim Benzema için düzenledi. Fransız futbolcuyu yeni formasıyla görmeye 15 bine yakın Real Madridli geldi.

Ntvspor 10.07.2009 - 09:32

Bernabeu'da bu kez Benzema tanıtıldı

Real Madrid taraftarının heyecanlı bir transfer sezonu geçirdiği bir gerçek... Eflatun-beyazlı taraftarlar geçtiğimiz sezon maçlarda yaşayamadığı coşkuyu yeni futbolcuların tanıtım törenlerinde yaşıyor.

Kaka, Raul Albiol ve Cristiano Ronaldo'dan sonra Lyon'dan 35 milyon Euro karşılığında alınan Karim Benzema da Santiago Bernabeu'ya ayak bastı. 21 yaşındaki futbolcu için 15 bin kişi tribünlerdeki yerini aldı.

Saha ortasında kurulan platforma numarasız bir formayla çıkan Benzema'nın, 19 numarayı giyeceği belirtildi. Real Madrid'de 19 numarayı takımdan gönderilmesi düşünülen Klas Jan Huntelaar taşımıştı.

Tanıtım töreni sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Benzema, çocukluk hayalinin gerçekleştiğini söyledi. Benzema, “Real Madrid harika bir kulüp. Burda oynamayı 14-15 yaşından beri hayal ediyorum. Stada ayak bastığımda son derece duygulandım. Onun için formadaki amblemi 2 kez öptüm, bu Real Madrid'in benim için ne anlama geldiğini ifade etmenin en uygun yoluydu” dedi.

Kaka ve Ronaldo gibi önemli futbolcularla birlikte oynayacak olmanın heyecanını da yaşadığını kaydeden Benzema, “Real Madrid'e gelerek birçok hayalimi gerçekleştirmiş oldum. Kaka ve Cristiano Ronaldo'nun oynayacağı takıma geldim. Daha başka ne söyleyebilirim ki. Umarım bu isimlerle oynayıp ben de kendimi geliştiririm. Savaşçı karekterimle takıma katkı sağlayacağımı düşünüyorum” diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...