'Beşiktaş Aragones'i uzaklaştırıyor'

Fortis Türkiye Kupası finali İspanya basınında da geniş yer bulurken, ''Kupa, Luis'i lanetliyor'', ''Beşiktaş, Luis'i Fenerbahçe'den uzaklaştırıyor'' manşetleri dikkat çekti.

14.05.2009 - 11:52

'Beşiktaş Aragones'i uzaklaştırıyor'

Fortis Türkiye Kupası'nı Beşiktaş'ın Fenerbahçe'yi 4-2 yenerek kazanması İspanyol basınında geniş yer bulurken, Fenerbahçe'nin teknik direktör Luis Aragones'i göndereceği iddia edildi.

Marca, ''Kupa, Luis'i lanetliyor'' başlığı altında verdiği haberde, Beşiktaş karşısında kupanın kaybedilmesinin ardından Fenerbahçe kulübünün Aragones'in avukatını Vicente Montes'i İstanbul'a çağırdığı ve İspanyol teknik adamın gönderilmesi için müzakerelerin yapılacağı ileri sürüldü.

Gazete ayrıca, Aragones'in geçmişte futbolculuk ve teknik direktörlük yaptığı Atletico Madrid kulübüne Spor Direktörü olarak döneceği yönünde teklifler aldığının konuşulduğunu yazdı.

Diğer bir İspanyol spor gazetesi AS ise, ''Beşiktaş, Luis'i Fenerbahçe'den uzaklaştırıyor'' başlığını kullandı. AS, ''Aragones, tekrardan direğin ucunda ama bu kez durum daha ciddi'' ifadelerini kullandı.

Futbol'da her zaman bir rövanş olduğunu yazan AS gazetesinin köşe yazarı Joaquin Maroto da Aragones ile İspanya Milli takımının teknik direktörü Vicente Del Bosque'nin tekrardan karşı karşıya gelebileceklerini savundu.

Aragones'in Belçika Milli Takımı'ndan teklif aldığı iddiası bir kez daha gündeme getirilerek, ''Belçika, Zenit'in teknik direktörü Dick Advocaat ile görüşmelerini oldukça ilerletti ama Aragones'in futbolu Belçikalılar'ın hoşuna gidiyor. Eğer Luis Belçika'nın başına geçerse 5 Eylül'de Del Bosque'nin İspanyasına karşı oynayacak'' yorumu yapıldı.

Bu arada İspanyol basınında, kupadaki galibiyetinden dolayı Beşiktaş'ın futbolu övülürken, Fenerbahçe'nin İspanyol futbolcusu Güiza'yı da takımının en iyisi olarak gösterdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...