Beşiktaş Bıyıktay'a emanet

Beşiktaş Cola Turka Erkek Basketbol Takımı'nda antrenör Hakan Demir'in istifasının ardından göreve takım menajeri Burak Bıyıktay getirildi.

Haberler 24.02.2009 - 12:00

Hakan Demir'in kendi isteğiyle görevinden ayrıldığını ve takım menajeri Burak Bıyıktay'ın yeni dönemde antrenörlüğe getirildiğini açıklayan Beşiktaş Cola Turka Şube Koordinatörü Hasan Bozkurter, başarılı olmak için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini belirtti.

Bozkurter, yaşanan durumun, Beşiktaş Kulübü'nün basketbolda özüne dönmesi için bir fırsat olduğunu dile getirerek, ''Bu fırsat değerlendirilmelidir. Beşiktaş takımı, her sezona yeni teknik heyet ve yeni oyuncularla başlayamaz, bunu kaldıramayız. Antrenörlük görevine menajerimiz Burak Bıyıktay'ı getirdik. Umarız hayırlı olur. Kendisi bu görevi başarıyla yerine getirebilecek kapasitede. En iyi şekilde uzun dönem görevini yapacaktır. Takım olarak da hiçbir sorunumuz yok'' dedi.

Hakan Demir'in görevinden ayrılışı konusunda bazı ayrıntılara da değinen Bozkurter, Efes Pilsen'e karşı oynadıkları Teknosa Erkekler Türkiye Kupası 8'li final maçında, teknik adam ile oyuncular arasında gerginlik yaşandığını aktararak, ''Soyunma odasında Adem Ören'e karşı antrenörün sert bir üslupla konuşması üzerine, kaptanımız Haluk ile Hakan Demir arasında bir gerginlik yaşandı. Diğer oyuncular da bu tartışmada kaptanın tarafında oldu. Anladığım kadarıyla oyuncular ile antrenör arasında birikmiş bir sıkıntı vardı. Hakan Demir'in görevden ayrılma nedeni bu. Ekonomik nedenli bir ayrılış olmadı'' diye konuştu.

Diğer yandan, önlerindeki Fenerbahçe Ülker karşılaşmasına değinen Bozkurter, takım olarak bu maçın önemini bildiklerini ve teknik heyet değişikliğinin bir sorun olmayacağını vurgulayarak, ''Takımın etkileneceğini düşünmüyorum. Burak Bıyıktay da takımın içinden biri. Amacımız, Fenerbahçe Ülker'i taraftarımızın da desteğiyle yenmek''  diyerek sözlerini tamamladı.

Sayfa Yükleniyor...