Fortis Türkiye Kupası'nı kazandıktan sonra son haftaya girilirken Turkcell Süper Lig'de de liderliğini sürdüren Beşiktaş'ın İMKB'de işlem gören hisselerinde son zamanlarda görülen yukarı yönlü hareket yerini düşüşe bıraktı.

Son dönemde en hareketli hisselerin başında gelen Beşiktaş'ta 8 Mayıs'tan 21 Mayıs'a geçen sürede agresif bir hareket görülmüştü.

8 Mayıs'ta 3,66 lira olan Beşiktaş hisseleri 21 Mayıs'ta 12,50 liraya kadar çıktı. Ancak buradan itibaren gelen satışlarla hisse senetleri bugün kapanışta 9.6 liraya kadar geriledi.

Beşiktaş hisselerindeki değer kaybı yüzde 19.33'ü buldu. Beşiktaş bu performansıyla günlük bazda en çok değer kaybeden hisse oldu. Beşiktaş hisseleri dün de yüzde 1.65'lik kayıpla günü tamamlamıştı.

Beşiktaş'ın piyasa değeri Fenerbahçe'yi kupadan elemesi sonrasında 500 milyon lirayı aşmıştı. Bugünkü kayıplar sonrasında piyasa değeri de 428 milyon liraya kadar geriledi.

Beşiktaş'ın hisselerindeki agresif yükselişte Şampiyonlar Ligi'ndeki gelir beklentisinin etkili olduğu belirtiliyordu. Uzmanlar bu hareketin uzun vadeli olamayacağına dikkat çekiyordu.

Beşiktaş hisselerindeki yükseliş 21 Mayıs'ta yerini düşüşe bıraktı.
Beşiktaş hisselerindeki yükseliş 21 Mayıs'ta yerini düşüşe bıraktı.