Beşiktaş çifte kupayı kutladı

Beşiktaş Kulübü, futbol takımının Turkcell Süper Lig'de elde ettiği şampiyonluğu, Dolmabahçe Sarayı'nda düzenlenen baloyla kutladı.

08.07.2009 - 23:45

Beşiktaş çifte kupayı kutladı

İSTANBUL - Beşiktaş çifte şampiyonluğunu, Dolmabahçe Sarayı'nda düzenlenen balo ile kutladı. Baloya, siyah-beyazlı camianın önemli isimleri katıldı.

Teknik direktör Mustafa Denizli, teknik kadro ve futbolcular, özel bir tekne ile Dolmabahçe Sarayı'nın rıhtımına yanaştı. Takımı yönetim kurulu üyeleri karşıladı.

2008-2009 sezonu lig kupası ve Türkiye Kupası'nı da yanlarında getiren oyuncular, davetliler tarafından alkışlarla karşılandı.

Meltem Cumbul ve Orhan Erhantan'ın sunuculuğundaki baloya, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de bir mesaj gönderdi. Cumhurbaşkanı Gül, geçen sezon gösterdiği başarıdan dolayı siyah-beyazlıları kutladı.

Ardından, "Beşiktaşlı olmanın ayrıcalığı" temalı bir barkovizyon gösterisi yapıldı. Gösterinin ardından başkan Yıldırım Demirören bir konuşma yaptı...

Başkan Demirören, uzun ve yorucu bir mücadele sonunda elde ettikleri çifte zaferin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, ''Büyük başarımızın bu mutlu gecesinde, tüm rakiplerimizi de sevgiyle, saygıyla anıyorum. Zira onlar, aynı zorlu mücadeleyi büyük bir rekabetle yaşayıp, paylaştığımız ebedi dostlarımızdır. Türk futbolu dünya spor aleminde yükselen bir değer haline gelmiştir. Beşiktaş ise bu değerlerin en önde gelen adıdır'' dedi.

Demirören, ''Ulaştığımız bu noktada hepimiz gururluyuz, ancak kazanılan her başarı, geleceğin faturasına daha büyük beklentiler ekler. Kazandığımız çifte şampiyonluk sorumluluklarımızı artırmıştır. Bunun bilincindeyiz. Şimdi amacımız, tüm camiamızın hayallerini süsleyen yeni ve daha büyük hedeflere ulaşmaktır. Bu hedeflerin tümüne tek tek ulaşacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın, çünkü bir kartalın gözü daima yükseklerdedir. Ve biz dünyaya bir kartalın gözüyle bakmaktayız. Bir spor kulübü olarak öncelikli amacımız daima sportif başarıdır, fakat bizler, dünyaya geniş açılardan bakabilmek ve konularımızı çok yönlü düşünmek zorundayız. Daha büyük başarılar için daha çok tesis yapmalıyız, daha modern ortamlar kurmalıyız, daha yoğun ve daha geniş bir eğitim dünyası oluşturmalıyız. Topluma örnek olacak sosyal etkinlikler başarmalıyız ve bunların tümünü sürekli bir yenilik içinde kalıcı kılmalıyız. Biz işte böyle bir Beşiktaş'ı yapılandırmanın gayreti içindeyiz. Büyük şairimiz Mehmet Akif Ersoy 'Toplu vurdukça yürekler, onu, top sindiremez' der. Biz de aynı inançtayız. Yüreği Beşiktaş sevgisiyle dolu insanların elbirliğiyle, gönül birliğiyle aşamayacağımız hiçbir engel, başaramayacağımız hiçbir sorun yoktur. Başarırız, çünkü biz Beşiktaşlıyız. Beşiktaşlılık cesarettir, azimdir, direnç ve mücadeledir. Beşiktaşlılık dayanışmadır, iyiliktir, doğruluktur. Beşiktaşlılık hoşgörüdür, tevazudur, dostluktur. Beşiktaşlılık erdemdir'' diye konuştu.

Başarılarını yeni sezonda da sürdüreceklerini ifade eden Demirören, teknik direktör Mustafa Denizli ve futbolcuları sahneye davet etti.

Dolmabahçe Sarayı'ndaki görkemli şampiyonluk balosuna, Serdar Ortaç ve Hadise de şarkılarıyla renk kattı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...