Beşiktaş hakemlerden dertli

Beşiktaş Cola Turka'nın antrenörü Burak Bıyıktay Efes Pilsen'e yenildikleri maçın kırılma noktası olarak hakem hatalarını gösterdi.

16.11.2009 - 15:55

Beko Basketbol Ligi'nin güçlü ekiplerinden Beşiktaş Cola Turka'nın antrenörü Burak Bıyıktay, Efes Pilsen'e yenilmelerinin en büyük nedeni olarak, düşük faul atışları ve şut yüzdesini gösterdi.

Burak Bıyıktay, yaptığı açıklamada, Efes Pilsen karşısında çok iyi mücadele ettiklerini ve son ana kadar galibiyeti kovaladıklarını ifade ederek, "Maçı düşük faul atışı ve şut yüzdesiyle kaybettik. Pozisyonları bulduk ama sahamızda iyi yüzdeyle hücum edemedik. Diğer istatistikler dengeliydi ama şut ve faul atışı yüzdelerimiz düşüktü" dedi.Maçın hakemlerinin de özellikle son bölümde hatalar yaptığını savunan Bıyıktay, "Maçın kırılma noktasında birkaç hakem hatası vardı. Bugün maçı tekrar izledim. Shumpert'in bariz hatalı yürümesini çalmadılar, ardından 2 sayı yedik. Sonra Muratcan'a hiç alakası olmayan faul çalındı. Böylesine zorlu karşılaşmalarda bu tip hatalar maçın kaderini etkiliyor" diye konuştu.

EFES PİLSEN'İ KUTLADI
Bıyıktay, Efes Pilsen'in de çok iyi mücadele ettiğini ve aldıkları galibiyet nedeniyle kendilerini kutladığını kaydederek, "Efes Pilsen'in kadro kalitesi belli. Bence iyi mücadele oldu. Hiçbir şekilde maçın mücadele kısmından kopmadık" ifadelerini kullandı. Maç sonu yapılan itirazla ilgili bir soruya Bıyıktay, "Bu, yönetimimizin bir kararı. Benim dışımda gelişti" yanıtını verdi.

Efes Pilsen karşısında rotasyon eksikliğinin de kendilerini kötü etkilediğini anlatan Bıyıktay, "Engin Atsür'ün sakatlığı nedeniyle rotasyonda sorun yaşıyoruz. Chatman'ı 36 dakika oynatmak zorunda kaldım ve dinlendiremedim. Engin olmayınca, Flecer'ı da yeterince kullanamıyoruz" şeklinde konuştu.

"MADDİ SORUNLAR BÜYÜK ORANDA ÇÖZÜLDÜ"
Burak Bıyıktay, takımda yaşanan maddi sorunlarla ilgili bir soruya, "Geçen hafta büyük oranda çözüldü. Her kulüpte bu tip aksaklıklar oluyor.

Beşiktaş Kulübü'nde kimsenin alacağı kalmaz. Takım olarak bu tip şeyleri kafaya takmıyoruz. Sahaya çıkınca elimizden gelen mücadeleyi ortaya koyuyoruz" diye konuştu.Son olarak siyah-beyazlı taraftarlara seslenen Bıyıktay, "Salonumuzu dolduran taraftarlarımıza çok teşekkür ediyorum. Onlara galibiyet armağan etmek istiyorduk ama olmadı. Hiç kuşkuları olmasın liderliği sonuna kadar kovalayacağız" diyerek sözlerini tamamladı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...