Beşiktaş hükmen galibiyet bekliyordu

TFF'nin, Beşiktaş - Kasımpaşa maçına ilişkin tekrar kararını yorumlayan siyah beyazlı kulübün yönetim kurulu üyesi Ahmet Kavalcı, üzüldükleri bir nokta olduğunu söyledi.

Haberler 12.01.2014 - 19:57

Beşiktaş hükmen galibiyet bekliyordu

TFF Yönetim Kurulu'nun, Kasımpaşa-Beşiktaş maçının yeniden oynatılmasına ilişkin aldığı karar, siyah beyazlı camiada memnuniyetle karşılandı.

Beşiktaş Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Kavalcı, "Maçta topun elle oynanması ve Almeida'nın gol pozisyonuna giderken topa müdahaleyle sonuçlanan olayla ilgili karar, beklediğimiz gibi kural hatası olarak lehimize verildi" dedi.

Kulüp olarak bu kararın çıkacağını bildiklerini ifade eden Kavalcı, "Başkanımız ve yönetimimiz bu konuda çok çaba sarf etti. Başkanımız bilimsel olarak bir teknik üniversiteden yardım istedi. Maçın kaseti saniyesi saniyesine üniversitenin hocaları tarafından incelendi. TFF de gerekli kararı verdi" dedi

"Üzüldüğümüz bir şey var, beklediğimiz bir karar çıkmadı" diyen Kavalcı, "Kararın 3-0 lehimize çıkmasını bekliyorduk. Maçın oynanacağı kadrolarla ilgili bir şey konuşulmadı. O konu, maçın oynanacak zamanın sorundur. Maçın oynanacağı tarih ve cezalar belli değil" diye konuştu.

Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic'in katıldığı panelde Kasımpaşa Teknik Direktörü ile bu konuyu konuştuğunu ve maçın daha bitmediğini, oynanacağını söylediğini hatırlatan Kavalcı, bunun, hocalarının bu kararı beklediğinin göstergesi olduğunu söyledi.

KAMPI DEĞERLENDİRDİ
Kavalcı, takımın Antalya'da yaptığı devre arası kampıyla ilgili bir soruya ise "Kampa cuma günü geldik. Geldiğimiz gün Sivok'tan kötü bir haber geldi. Kendisi yaklaşık 1 ila 1,5 ay sahalardan uzak kalacak. Diğer oyuncularımız kampa katıldı. Bir sakatımız ve sorunumuz yok. İyi çalışıyoruz, yolumuza devam edeceğiz" yanıtını verdi.

"RONALDİNHO KONUSU KAPANMIŞTIR"
Kavalcı, Ronaldinho'nun Türkiye'deki menajerinin yaptığı açıklama ve Brezilyalı futbolcunun henüz bir takıma imza atmadığının konuşulmasıyla ilgili de "Konu bizim açımızdan kapanmıştır. Beşiktaş'ta transfer bitmez. İsim söylemeyelim ama transfer devam edecek" değerlendirmesini yaptı.

Sayfa Yükleniyor...