Teknik direktör Mustafa Denizli ile görüşen yöneticiler, prim kararını deneyimli çalıştırıcının onayını aldıktan sonra futbolculara açıkladı.

Öte yandan derbi için son hazırlıklarını tamamlayan siyah-beyazlılarda teknik direktör Mustafa Denizli, son olarak Galatasaray'ın UEFA Avrupa Ligi'nde oynadığı Atletico Madrid maçını öğrencilerine izletti. Galatasaray'ın sahaya diziliş şeklinin Madrid maçındakine benzeyeceğini tahmin eden Denizli, bireysel hatalar ve rakibin kontratakları üzerinde duruyor.

Oyuncuları ile yaptığı görüşmelerde saha ve seyirci avantajını iyi kullanmak zorunda olduklarını sürekli olarak hatırlatan tecrübeli hoca, “Bireysel hataları ne kadar aza indirirsek sahadan galip ayrılma ihtimalimiz yükselir. Böyle maçlarda risk alınmaz, her zaman kontrollü olmamız gerekiyor. Bireysel yapılan bir hata tüm takımı etkiliyor. Futbol hayatım boyunca bu tür maçları çok yaşadım. Her zaman daha fazla isteyen, kontrolü elden bırakmayan taraf kazanır. Biz de sahaya bu psikoloji ile çıkmalıyız” dediği öğrenildi.