Şike soruşturması günden güne yeni bir boyut kazanırken Beşiktaş'tan tarihi bir hamle geldi.

İlişkili Haberler


Beşiktaş, Serdar Adalı ve Tayfur Havutçu aklanana kadar kupayı Futbol Federasyonu'na iade etme kararı aldı.

Başkan Yıldırım Demirören ve İkinci Başkan Metin Keçeli, bugün Federasyon Başkanı Mehmet Ali Aydınlar ile bir araya geldi. Kupanın iadesi teklifini Aydınlar'a ileten Beşiktaş yönetimi, aklanana kadar kupayı almak istemediklerini belirtti.

Demirören görüşme sonrası yaptığı açıklamada, teklifi Aydınlar'a ilettiklerini ve olumlu cevap aldıklarını ifade etti.

Demirören, "Süreç tamamlanıp arkadaşlarımız aklandığında kupamızı geri alırız. Arkadaşlarımızın suçsuz olduğuna dair inancımız tamdır. Eğer hataları varsa Beşiktaş Kulübü gereğini yapacaktır" dedi.

HAVUTÇU'NUN DURUMU NE OLACAK?
Demirören, Havutçu'nun sözleşmesinin iptal edilip edilmeyeceğiyle ilgili olarak, "Kendisinin müracaatı olması lazım, hukuki süreçte. Bir haftalık sürede onu değerlendirip, o süreçten sonra karar vereceğiz'' diye konuştu.

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, Beşiktaş'ı bu kararından dolayı tebrik ettiğini açıkladı.

Şike soruşturmasında Beşiktaş'ın Asbaşkanı Serdal Adalı ve Teknik Direktör Tayfur Havutçu tutuklanmıştı.

'CAMİAMIZIN DUYGUSUNA TERCÜMAN OLMAK İÇİN...'
Beşiktaş resmi internet sitesinden de yaptığı açıklamayla kupayı iade etme kararı aldığını duyurdu.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Beşiktaş Jimnastik Kulübü Yönetim Kurulu, Beşiktaş camiasını son derece üzen son gelişmeler üzerine Ümraniye BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde olağanüstü toplanmıştır.

Yönetim Kurulumuz’un, masumiyetlerine kalben inandığı arkadaşlarımızın gerçekleşecek yargılama sonunda aklanacaklarına güveni tamdır.

Bu sürecin sonuna kadar 2010-2011 sezonu Ziraat Türkiye Kupası’nı camiamızın da duygu ve düşüncelerine tercüman olduğumuza inanarak, Türkiye Futbol Federasyonu’na iade edilmesine karar verilmiştir.

Kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla sunarız.

Beşiktaş JK Yönetim Kurulu"

PENALTILARLA KUPAYI ALMIŞTI
11 Mayıs'ta yapılan finalde İstanbul Büyükşehir Belediyespor'u penaltılarla mağlup eden Beşiktaş, Ziraat Türkiye Kupası'nın sahibi olmuştu. Normal süresi 2-2 biten maçta şu an Metris Cezaevi'nde olan İbrahim Akın da bir gol atmıştı.

3 Temmuz'da başlayan şike soruşturması kapsamında şu ana kadar 31 kişi tutuklandı.