Spor Toto Süper Lig'de ikinci yarının açılış karşılaşmasında konuk ettiği Beşiktaş'a 3-1 yenilen Akhisarspor, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) kayıtlarına göre maç kadrosunda 13 yabancı oyuncuya yer verdi.

TFF Spor Toto Süper Lig Lefter Küçükandonyadis Sezonu Müsabakaları Statüsüne göre; bir takım, 21 kişilik müsabaka isim listesinde en fazla 12 yabancı oyuncuya yer verebilirken, Ege temsilcisinin, Spor Toto Akhisar Stadı'nda Beşiktaş ile yaptığı maçta TFF kayıtlarına göre kadrosunda 13 yabancı yer aldı.

Futbol Müsabaka Talimatı 22. madde d bendine göre Akhisarspor'a "Müsabaka isim listesinde, yabancı uyruklu futbolcuların veya oyuncu uygunluğu taşımayan futbolcuların TFF tarafından belirlenmiş sayıdan fazla olması veya müsabaka esnasında bu sayıların aşılması" nedeniyle hükmen mağlubiyet verilebilir.

Öte yandan durumu fark eden Akhisarspor yönetiminin, yedek kaleci Milan Lukac'ı tribüne gönderdiği bildirildi.

AKHİSARSPOR BAŞKANI AÇIKLADI: MAALESEF BÖYLE BİR ŞEY OLDU

Akhisarspor Kulübü Başkanı Hüseyin Eryüksel yaptığı açıklamada, kaleci Milan Lukac’ı maç oynandığı sırada tribüne gönderdiklerini açıkladı.

Eryüksel, "Maalesef böyle bir şey oldu. Beşiktaş itiraz ederse skor 3-0 onların lehine hükmen sonuçlanacak. İtiraz etmezlerse nasıl bittiyse öyle tescil edilecek" dedi.

Beşiktaş hükmen galip sayılırsa, siyah-beyazlıların attığı goller ve maçta gösterilen kartlar geçerli sayılacak.

Beşiktaş'ın Akhisarspor maçında yaşanan kural hatası nedeniyle itiraz edeceği öğrenildi.

Beşiktaş'ın attığı goller ve maçta gösterilen kartlar ise geçerli sayılacak.

Benzer bir olay 2016-2017 sezonunda Süper Lig’de Adanaspor-Kasımpaşa maçında yaşanmıştı. Karşılaşmayı 2-0 kazanan Adanaspor, Kasımpaşa'nın kadro hatası nedeniyle 3-0 hükmen galip sayılmıştı. 

CİHAT ARSLAN: BEN DE DAHİL BİRİ BUNUN HESABINI ÖDER

Akhisarspor Teknik Direktörü Cihat Arslan da maç sonu yaptığı açıklamada, "13 yabancı teknik ve idari hata. Bu maçın, her şeyin önüne geçer. Bunun için üzgünüz. Kayserispor maçına gittik, geldik, son dakikada transferler, karmaşa yaşanırken, ciddi bir hata yaşandı. Bunun bir sorumlusu olur. Ben de dahil biri bunun hesabını öder." dedi.