İSTANBUL - Milli maç arasından önce İnönü Stadı'nda yaşananlar kan donduran cinstendi. Tribünlerin içinde kim olduğu belirsiz adamların varlığı ve sahadaki futbolcuların destek bulamaması herhalde yıllarca unutulmayacak.

İlişkili Haberler


İki haftalık dönemde Beşiktaş'ta kongre rüzgarları esmeye başladı. Hikmet Abi formülü tutmadı. Murat Aksu çıktı adaylığını açıkladı. Ve bu şekilde Kasımpaşa maçına gelindi. Ankaraspor karşısında aldığı hükmen galibiyetle lige tutunan Kasımpaşa'da ise son günlerin kahramanı Yılmaz Vural'dı. Terim'in yerine talip olan Yılmaz Hoca'nın, "Yabancı istiyorlarsa ben aynı zamanda Alman vatandaşıyım" esprisi bile bir ödülü hak ediyordu.

Seyirci bu kez farklı bir taktik benimsemişti. Maç başlar başlamaz takım itildi. 7'de Ferrari'nin kafayla indirdiği topa Bobo voleyi çaktı. Top üstü direkten geri geldi. Hemen 1 dakika sonrasında Nihat ceza alanı dışından şansını denedi. Savunmaya da çarpan top ağlara gitti: 1-0. Nihat, Petr Cech'e 1.5 yıl önce atmıştı son golünü.

Ancak bu golün sonrasında Beşiktaş'ın temposu düştü. Kasımpaşa, orta sahayı çok kolay geçmeye başladı. 31'de Beşiktaş ceza alanı yayı içerisinde yaşanan karambolde Murat Erdoğan'ın füzesi Beşiktaş üst direğinde ciddi hasar yarattı.

38'de Beşiktaş hızlı geldi. Ernst'ten Tabata'ya gelen top. Tabata'nın topuk pası ve Bobo'nun çerçeveyi bulan vuruşu: 2-0.

47'de Moritz'in frikiğinde Rüştü son anda kornere çeldi topu. 56'da Azar'ın sağ çaprazdan şutunda Rüştü doğru yerdeydi. Beşiktaş, seyircinin de maçtan kopmasıyla geriye yaslandı. 69'daki kontratakta Nihat 40-45 metre topu sürdü. Arada 2 çalım attı. Sağdan ortaladı. Serdar, savunmanın da baskısıyla yakından topu içeriye itemedi. 82'de de Uğur benzer bir pozisyonu dışarı gönderdi. 87'de Ferrari atılma pahasına Cenk'i düşürüp penaltıya neden oldu. 89'da Moritz penaltıyı gole çevirdi: 2-1.

BEŞİKTAŞ-KASIMPAŞA: 2-1
Hakemler: Hüseyin Göçek, Bahattin Duran, Cemal Bingül
Beşiktaş: Rüştü, İbrahim Toraman, Ferrari, Sivok, İsmail, Ekrem, Ernst, Tabata (62 Uğur), Yusuf (62 Serdar), Bobo, Nihat (80 İbrahim Üzülmez)
Kasımpaşa: Tolga, Özgür, Barış, Merthan, Sancak, Yasir (43 Yekta), Emre, Murat Erdoğan (43 Murat Akın), Keller, Moritz, Azar (69 Cenk)
Goller: Nihat (8), Bobo (38); Moritz (89, penaltı)
Sarı Kartlar: Ernst, Nihat, İbrahim Toraman, Sivok; Moritz, Barış, Özgür
Kırmızı Kartlar: Ernst (83), Ferrari (87)

Turkcell Süper Lig'de 2009-10 sezonunun fikstürü, puan durumu ve gol krallığı...