Beşiktaş'ın, Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'ndeki duruşması sona erdi. Duruşmanın ardından açıklamalarda bulunan Beşiktaş Yönetim Kurulu Üyesi Melih Sami Esen, CAS'ın adil karar vereceğine inandıklarını söyledi.

Beşiktaş'ın, UEFA Disiplin Kurulu'nun şike iddialarıyla ilgili verdiği tedbir amaçlı bir yıl Avrupa kupalarından men cezasına yaptığı itirazın görüşüldüğü Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesindeki (CAS) duruşma yaklaşık 12 saat sürdü.

Duruşmanın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Beşiktaş Yönetim Kurulu Üyesi Melih Sami Esen, Beşiktaş'ı özgürlüğüne kavuşturmak için gecelerini gündüzlerine katarak çalıştıklarını belirterek, duruşmayı 12 saatlik bir maraton olarak nitelendirdi.

Esen, "UEFA Tahkim'de görmediğimiz kadar adil davrandılar, adil karar vereceklerine inanıyoruz" dedi.

Bugün Beşiktaş olarak Vodafone ile bir anlaşma imzaladıklarını hatırlatan Esen, "Umarım buradan da yakın zamanda güzel haberler çıkar. Ama şimdiden 'iyi haberler çıkacak', 'kötü haberler çıkacak' diye bir şey söylemek mümkün değil" diye konuştu.

KARAR 28, 29 VEYA 30 AĞUSTOS'TA
Kararın ne zaman açıklanacağının da tartışma konusu olduğunu ve 28, 29 veya 30 Ağustos'ta açıklanabileceğini ifade eden Esen, CAS yetkililerinin, 'en kısa zamanda kendilerine dönüş yapacaklarını' söylediklerini kaydetti.

Beşiktaş taraftarının içinin rahat olmasını isteyen Esen, "Güzel temsil ettik Beşiktaş'ın haklarını, düzgünce savunduk" dedi.