Beşiktaş'a 24.5 milyon Euro

Atınç Nukan’a Almanya’dan ve Demba Ba ve Ersan'a da Çin’den gelen teklifler konusunda anlaşmaya varan Beşiktaş yönetimi eğer sorun çıkmazsa bu futbolcuların satışından kasasına 24.5 milyon Euro koyacak.

İHA 29.06.2015 - 16:06

Beşiktaş'a 24.5 milyon Euro

Beşiktaş, son yılların en büyük kazancını kasasına koymak üzere. Mali krizlerle boğuşan siyah-beyazlı ekibe Demba Ba,  Atınç ve Ersan Gülümün satışından 24.5 milyon Euro’ya yakın bir gelir gelecek.

İki futbolcuya gelen teklifleri masaya yatıran Beşiktaşlı yöneticiler, ilk olarak Atınç’a Almanya’nın Red Bull Leipzig takımından gelen transfer teklifine “evet” dedi. Siyah-beyazlı yönetime genç futbolcu için 6 milyon Euro’luk bir teklif yapan Alman ekibinin bu transferdeki tek koşulu ise bu ödemeyi ya iki taksit olarak ya da 4 milyon Euro’su peşin 2 milyon Euro’su da yapılandırılarak ödeme yolu teklif etmesiydi. Ancak Beşiktaş yönetiminin ise taksit konusuna sıcak bakmadığı ve 5 milyon Euro’su peşin 1 milyon Euro’su da daha sonra ödenmesi koşuluyla Alman ekibine şartlarını bildirdi ve bu konuda da anlaşmaya varıldığı belirtildi. Eğer genç futbolcu Atınç Nukan’da bir sorun oluşmazsa bu transferin önümüzdeki hafta açıklanması bekleniyor.

Siyah-beyazlı ekibin kasasına para koyacak bir diğer futbolcu da Demba Ba. Çin ekibi Shanghai Shenhua’nın Ba için teklif ettiği 12 milyon Euro’ya "ret" cevabı veren siyah-beyazlı ekip yaptığı hamlelerle rakamı yükseltmiş durumda. Çin ekibinin en son 14 milyon Euro’ya kadar çıktığı belirtilirken, iki tarafın Demba Ba transferi konusunda anlaştığı ve işin sadece pürüzleri kaldığı ifade ediliyor. Öte yandan Senegalli golcüde bir pürüz çıkmazsa bu transferin de Atınç’ın transferinde olduğu gibi önümüzdeki haftada netleşmesi bekleniyor. Eğer Beşiktaş; Atınç ve Demba Ba’yı satarsa kasasına 1 hafta içerisinde 17-18 milyon Euro civarında nakit koyacak ve geriye kalan 3 milyon Euro ise ilerleyen günlerde siyah-beyazlıların kasasında olacak. Beşiktaş bu gelirlerle yeni transferlerine de imzaları attıracak.

ERSAN DA ÇİN'E GİDEBİLİR

Bir başka Çin takımı Shandong Luneng'a evet diyerek prensip anlaşmasına varan Ersan Gülüm çok büyük bir sürpriz olmaz ise gün içinde imzayı atarak Beşiktaş'a 5 milyon Euro kazandıracak. Shandong Luneng ile Ersan Gülüm arasındaki görüşmelerde arada 200 bin Euro civarında bir farkın kaldığı ve Çin ekibinin bu farkı bonuslarla kapatmayı taahhüt ettiği öğrenildi. Çin liginde transfer döneminin kapanmasına çok az bir süre kaldığı için Shandong'un Ersan'ın isteklerini kabul edip gün içinde bu transferi açıklaması bekleniyor.

TOPLAMDA 24.5 MİLYON EURO

Ekonomik sıkıntılardan dolayı transfer sezonunda çok sıkıntı çekeceği düşünülen siyah beyazlılar ise üç futbolcunun satışı ile toplamda 24.5 milyon Euro'yu kasaya koyarak önünü tamamen açmanın planlarını yapıyor.

Sayfa Yükleniyor...