Beşiktaş'ı potada zorlu sınavlar bekliyor

Beko Basketbol Ligi ile Türkiye Bayanlar Basketbol Ligi'nde mücadele veren Beşiktaş Cola Turka'yı, Türk Telekom ve Fenerbahçe ile yarın yapılacak maçların heyecanı sardı.

14.03.2009 - 11:28

Beşiktaş Kulübü Basketbol Şube Koordinatörü Hasan Bozkurter, yarın Türk Telekom ve Fenerbahçe ile iki önemli maç yapacaklarını belirterek, ''Türk Telekom ve Fenerbahçe ile yapacağımız maçlarda taraftarlarımızın salona gelip bizi desteklemelerini bekliyoruz'' dedi.

Bozkurter, zirve mücadelesi veren takımlar arasında erkek takımının şu ana kadar iki maçta da sadece Efes Pilsen'e yenildiğini hatırlatarak, ''Türk Telekom'a ilk maçta mağlup olmuştuk. Yarınki maçı kazanırsak olası play-off eşleşmesinde durumu eşitleyeceğiz. Bu bakımdan bu karşılaşma bizim için büyük önem taşıyor. Bayan takımımız ise ligin ilk yarısında Fenerbahçe'yi mağlup etmişti. Yarın da kazanırsak olası bir play-off eşleşmesi öncesi 1-0 öne geçer ve avantaj sağlarız. Bu iki önemli mücadelede taraftarlarımızı yanımızda görmek istiyoruz'' diye konuştu.

Beşiktaş Cola Turka Arena'da oynanacak maçlarda Beşiktaş Cola Turka ile Türk Telekom saat 13.30'da, Beşiktaş Cola Turka ile Fenerbahçe bayan takımları da saat 15.45'de karşı karşıya gelecek.

BURAK BIYIKTAY
Beşiktaş Cola Turka Erkek Basketbol Takımı Antrenörü Hakan Demir'in istifasının ardından takımın başına geçen Burak Bıyıktay ise kendileri açısından gerçekçi hedefin, play-off'tan sonra bir tur geçip, yarı final oynamak olduğunu söyledi.

Bıyıktay, ''www.tbl.org.tr'' internet sitesinde yer alan röportajında, takımın gelecekle ilgili planları konusunda, ''Chatman ile 2 yıllık bir kontratımız var, biz ondan çok memnunuz. Keza sonradan aldığımız Baxter ve Wesson'dan da oldukça memnunuz. İlk etapta Chatman'ı kadroda tutup, Baxter ile yeniden anlaşmak istiyoruz. Wesson hakkında da bulacağımız yeni oyuncuya göre bir karar vereceğiz. Gelecek sezon en az 1 oyuncu Avrupa'dan olmak durumunda, şayet 5 yabancı hakkını da kullanacaksan, bu sayı 2 oluyor. Ben 5 yabancı olayına pek sıcak bakmıyorum. Eğer 3 artı 1'de Avrupalı bir uzun bulabilirsek Wesson'ı gönderebiliriz ama o durumda bile kadroda kalabilir. Çünkü çok düzgün, profesyonel bir insan ve yararlı da oynuyor'' dedi.

Yerli oyuncu kadrosunda iskeletin korunup korunmayacağı sorusunu yanıtlayan  Burak Bıyıktay, ''Yerli kadromuzu kesinlikle korumak amacındayız. Çünkü her takımın belli dinamikleri var ve bunu bilen oyuncularla yola devam etmek çok daha iyi oluyor. Yerli oyuncular zaten olayların bilincinde. Haluk ve Muratcan daha önce bizde oynadı. Cevher, Mehmet artık takımın tecrübelilerinden, yapıyı gayet iyi biliyorlar. Oralardan bir sorun çıkmıyor zaten, çıkarsa yabancı oyuncudan yana çıkıyor. Bizim isteğimiz kadroyu korumaktan yana. Bana kalırsa, yapılacak bir uzun takviyesi ile gayet iyi bir takım oluruz.''

Burak Bıyıktay, kariyerine antrenör olarak devam edip etmeyeceği sorusunu ise ''Öncelikle sezon sonunu iyi bir şekilde getirmek istiyorum. Eğer başarılı olursam da koç olarak kalmak istiyorum. Ama koçluk konusunda hevesli değilim dersem de yalan söylerim. Birçok koçla çalıştım, bilgi birikimim var, basketbol zekam var, kısa süreli de olsa bir koçluk tecrübem var, bir şekilde bunları değerlendirmek ve faydalı olmak istiyorum'' diye yanıtladı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...