Beşiktaş'ın erteleme maçlarını oynayacağı tarihler belli oldu

Beşiktaş'ın Süper Lig'de oynaması gereken, ancak kar yağışı nedeniyle ertelenen Mersin İ.Y. ve Trabzonspor maçlarını oynayacağı tarihler belli oldu.

Ntvspor 27.01.2016 - 15:55

Beşiktaş'ın erteleme maçlarını oynayacağı tarihler belli oldu

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Spor Toto Süper Lig'in 18. haftasında yoğun kar yağışı nedeniyle 12. dakikada tatil edilen Beşiktaş-Mersin İdman Yurdu maçı ile 19. haftasında yoğun kar yağışı nedeniyle ertelenen Trabzonspor-Beşiktaş karşılaşmasının yeni tarihlerini belirledi.

Beşiktaş-Mersin İdman Yurdu maçının 17 Şubat Çarşamba saat 19:30'da oynayacak.

Trabzonspor-Beşiktaş müsabakasının ise 15 Mart Salı saat 19:30'da oynanması kararlaştırıldı. 

Beşiktaş, 14 Şubat Pazar günü deplasmanda karşılaştıktan sonra Mersin İdman Yurdu ile erteleme karşılaşmasını oynayacak. Siyah-beyazlılar sonrasında ise 22 Şubat Pazartesi günü sahasında Gençlerbirliği'ni ağırlayacak. 

12 Mart Cumartesi günü Çaykur Rizespor deplasmanına çıktıktan sonra 15 Mart Salı günü deplasmanda Trabzonspor ile ertelenen karşılaşmayı oynayacak. Kara Kartal, 19 Mart Cumartesi günü ise sahasında Antalyaspor'u ağırlayacak.

MERSİN İDMANYURDU MAÇI KALDIĞI YERDEN

Spor Toto Süper Lig'in 18'inci haftasında Başakşehir Fatih Terim Stadı'nda başlayan ve yoğun kar yağışı nedeniyle ertelenen Beşiktaş - Mersin İdmanyurdu maçıyla ilgili Türkiye Futbol Federasyonu bir açıklama yaparak maçın kaldığı 12. dakikadan başlayacağını açıklamıştı. 

TFF'nin maçın ertesi günü yaptığı açıklama şu şekilde:

''Spor Toto Süper Lig Hasan Doğan Sezonu'nda dün akşam elverişsiz hava ve saha koşulları nedeniyle hakem Mete Kalkavan tarafından tatil edilen Beşiktaş-Mersin İdmanyurdu müsabakası nedeniyle oluşan yanlış anlaşılmalar ve bilgi kirliliğini engellemek için Federasyonumuz tarafından bir açıklama yapılması zarureti doğmuştur.

Dünyanın hiçbir yerinde futbol müsabakaları meteorolojik raporlara göre planlanmamakta veya maçların başlangıç saati beklenen yağış nedeniyle müsabakadan bir gün önce değiştirilmemektedir. Öncelik, tüm saha ve hava şartlarında planlanan gün ve saatte müsabakaların oynatılmasıdır. Bu nedenle Futbol Oyun Kuralları'nda oluşabilecek herhangi bir olumsuz hava veya saha şartında hakemlere müsabakaları tatil etme yetkisi verilmiştir.

Hakemlerimiz dün sabah saatlerinde yapılan eşgüdüm toplantısı öncesinde ve stadyuma ulaştıktan sonra zemini defalarca kontrol etmiş, oynanabilir olduğunu görerek müsabakayı başlatmış, müsabakanın beşinci dakikasında yoğunlaşan kar fırtınası nedeniyle oyunu durdurmuş, çizgilerin açığa çıkartılmasını talep etmiştir.

Kar yağışının yoğunluğunu arttırması nedeniyle 7 dakikalık beklemenin ardından bir kontrol daha yapılmış ve görüşte yaşanan sıkıntı nedeniyle 12. dakikada müsabaka tatil edilmiştir. Benzer bir olayın 10 Aralık 2013 tarihinde oynanan Galatasaray-Juventus UEFA Şampiyonlar Ligi müsabakasında da yaşandığını hatırlatmak isteriz. Bilindiği üzere bu müsabaka 31. dakikasında Portekizli hakem Pedro Proença tarafından tatil edilmiş ve kalan süre ertesi gün oynanmıştır.

Beşiktaş-Mersin İdmanyurdu müsabakasının bugün oynanmamasının nedeni her iki kulübümüzün 20 Ocak Çarşamba günü oynayacağı Ziraat Türkiye Kupası grup müsabakalarıdır.

Türkiye Futbol Federasyonu olarak önceliğimiz müsabakaların her türlü hava şartlarında oynanmasıdır. Bu doğrultuda açıklanan planlamaya uyulmaya devam edileceğini ve Beşiktaş-Mersin İdmanyurdu müsabakasının gün ve saatinin önümüzdeki günlerde kamuoyuyla paylaşılacağını belirtiriz.''

Sayfa Yükleniyor...