"Beşiktaş'ın hiçbir hakem hatasına ihtiyacı yoktur"

Beşiktaş, internet sitesinden yaptığı açıklamayla, Trabzonspor maçı sonrası karşılaşmanın hakemi Mete Kalkavan'ın kararlarıyla ilgili yapılan açıklama ve yorumlara sert tepki gösterdi.

Haberler - Ntvspor 06.11.2016 - 17:16

"Beşiktaş'ın hiçbir hakem hatasına ihtiyacı yoktur"

Beşiktaş'ın yoluna namağlup devam ettiği kaydedilen açıklamada, "Şampiyonlar Ligi ve Türkiye Süper Ligi’nde namağlup yoluna devam eden Beşiktaşımız, geçtiğimiz yıldan itibaren aynı seviyede devam eden güzel futbol ve sürdürülebilir başarısıyla  sadece Beşiktaşlıların değil tüm futbolseverlerin saygısını kazanmıştır. Beşiktaş, Türkiye Süper Ligi’nin en az faul yapan ve en çok faul yapılan takımı olarak, sadece futbol oynayarak hem Türkiye Ligi'nde hem de Şampiyonlar Ligi'nde başarısını devam ettirmektedir. Bütün bu gerçekliğe karşın “taraftar" duruşlarını "gazeteci" kimliklerine tercih eden bazı yayın organları, takım yöneticileri ve teknik kadrolarının Beşiktaş’ın saha içinde saygı duyulan oyunu ve efendi duruşunu çirkin iftiralarla lekeleme çabalarını görüyor ve esefle kınıyoruz." denildi.  

"BEŞİKTAŞ'IN HİÇBİR HAKEM HATASINA İHTİYACI YOKTUR"  

Beşiktaş-Trabzonspor maçı sonrası da benzer algı operasyonlarının yapıldığı savunulan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: "Beşiktaş’ın sahadaki üstünlüğünün sorgulanmaya çalışıldığını görüyoruz.  Şampiyonlar Ligi ve Türkiye Ligi'nde namağlup devam eden Beşiktaş’ın hiçbir hakem hatasına ihtiyacı yoktur! Türkiye’de hakem hatalarından en çok kayba uğradığı dostun ve rakiplerin kabul ettiği bir geçmişe sahip olan Beşiktaş yıllardır hakemlerin maçlarda kötü yönetimlerinden yakınmakta ve bunu sadece Beşiktaş özelinde değil, rakipleri için de savunmaktadır. Tüm kamuoyunca bilinen bu gerçeklere rağmen, Beşiktaş’ın başarısını hakemlerle izah etme çabası gülünç ama bir o kadar da vahim ve manidardır. Zira bu çabanın arka planında doğru ve gerçekten yana gazetecilik anlayışı değil, çıkar ve taraftarlıkla izah edilebilecek bir zihniyet olduğu malumumuzdur."  

"BEŞİKTAŞ'IN BASKI ALTINA ALINMA ÇABALARINA ASLA İZİN VERMEYECEĞİZ"  

Açıklamanın son bölümünde Beşiktaş'ın baskı altına alınma çabası olduğu kaydedilirken, "Beşiktaş’a yönelik bütün bu algı operasyonları ve gelecekte hakemler üzerinden Beşiktaş’ın baskı altına alınma çabalarına ASLA izin vermeyeceğiz. Beşiktaş bugüne kadar olduğu gibi baskılı futboluyla, bundan sonra da Şerefiyle oynayıp Hakkıyla kazanacaktır. Beşiktaş’ın büyük Beşiktaş taraftarından başka kimseye ihtiyacı yoktur." denildi.  

Sayfa Yükleniyor...