Beşiktaş'ın yeni başkanı Ahmet Nur Çebi (Ahmet Nur Çebi kimdir?)

Beşiktaş Kulübü'nün olağanüstü seçimli genel kurulunda Ahmet Nur Çebi, siyah-beyazlıların yeni başkanı oldu. 60 yaşındaki Ahmet Nur Çebi 700 milyon dolar cirolu Çebi Enerji, Martaş Liman Tesisleri, Çebi Denizcilik gibi şirketlerin yönetim kurulu başkanı. İşte Ahmet Nur Çebi hakkında merak edilenler...

Haberler - NTV - Ntvspor - Anadolu Ajansı 21.10.2019 - 02:17

Beşiktaş'ın yeni başkanı Ahmet Nur Çebi (Ahmet Nur Çebi kimdir?)

Kulübü'nün olağanüstü seçimli genel kurulunda Ahmet Nur Çebi, siyah-beyazlıların yeni başkanı oldu.

Kulübü'nün olağanüstü seçimli genel kurulunda rakipleri Serdal Adalı ve Hürser Tekinoktay'ı geride bırakan Ahmet Nur Çebi, siyah beyazlı kulübün 34. başkanı oldu.

BJK Akatlar Kültür ve Kompleksi'nde gerçekleştirilen olağanüstü seçimli genel kurulda 8 bin 529 geçerli oyun 5 bin 9'unu alan Ahmet Nur Çebi, Beşiktaş'ın 34. başkanı oldu.

Siyah-beyazlıların eski ikinci başkanlarından Serdal Adalı 2 bin 983 oy alırken, adaylardan Hürser Tekinoktay 537 oy topladı.

Oy sayımında 13 oy geçersiz sayılırken, 4 de boş oy çıktı.

ÇEBİ TÜM SANDIKLARDA BİRİNCİ OLDU

Ahmet Nur Çebi, toplam 5 bin 9 oy olarak Beşiktaş Kulübünün 34. başkanı oldu.

Çebi, 20 sandığın tamamında da birinci çıktı. Ahmet Nur Çebi, en fazla oyu 375 ile 13. sandıkta elde etti.

Çebi, en yakın rakibi Adalı'ya 2 bin 26 oy fark attı.

ADALI 2 BİN 983 OYDA KALDI

Beşiktaş Kulübünde ikinci kez başkanlığa adaylığını koyan Serdal Adalı, 2 bin 983 oy alabildi. 

Yarışın iddialı isimlerinden Adalı, iddialı olduğu sandıklarda da rakibinin gerisinde kaldı. 

HÜRSER TEKİNOKTAY 537 OY ALABİLDİ 

Bir önceki seçimde Fikret Orman ile kongrede yarışan ve bin 617 oy alan Hürser Tekinoktay, bu seferki genel kurulda 537 oy alabildi.

Tekinoktay, sandıkların tamamında en az oyu alan aday oldu.

ÇEBİ TARAFINDA KUTLAMALAR ERKEN BAŞLADI

Ahmet Nur Çebi'nin 16. sandıkta farkı bin 704'e çıkarmasıyla salonda coşku arttı.

Çebi'yi destekleyen siyah-beyazlılar tribünlerdeki yerini alarak tezahüratlarda bulundu. Bu üyeler, resmi sonucun açıklanmasını mutlu bir şekilde bekledi. Resmi sonuçların açıklanmasının ardından üyeler, tezahüratlarla Çebi'nin yeni başkan olmasını kutladı.

EN UZUN SÜRELİ BAŞKAN SEBA 

Siyah-beyazlıların onursal başkanı Süleyman Seba, 8 dönem ve 16 yıl aralıksız başkanlık yaparak, Beşiktaş tarihinde en uzun süre bu görevde kalan isim olarak tarihe geçti.

Bu arada, Beşiktaş'ta 1910-1913 yılları arasında Şehzade Ömer Hilmi Efendi, 1931-1946 yılları arasında Başbakan Recep Peker ve 1950-1954 yılları arasında da Başbakan Adnan Menderes ''Fahri Başkan'' oldu.

SONUÇLAR

  1. SANDIK: Ahmet Nur Çebi: 211, Serdal Adalı: 176, Hürser Tekinoktay: 15
  2. SANDIK: Ahmet Nur Çebi: 260, Serdal Adalı: 170, Hürser Tekinoktay: 22
  3. SANDIK: Ahmet Nur Çebi: 250, Serdal Adalı: 153, Hürser Tekinoktay: 25
  4. SANDIK: Ahmet Nur Çebi: 231, Serdal Adalı: 142, Hürser Tekinoktay: 23
  5. SANDIK: Ahmet Nur Çebi: 217, Serdal Adalı: 140, Hürser Tekinoktay: 20
  6. SANDIK: Ahmet Nur Çebi: 192, Serdal Adalı: 184, Hürser Tekinoktay: 26
  7. SANDIK: Ahmet Nur Çebi: 223, Serdal Adalı: 177, Hürser Tekinoktay: 20
  8. SANDIK: Ahmet Nur Çebi: 203, Serdal Adalı: 145, Hürser Tekinoktay: 24
  9. SANDIK: Ahmet Nur Çebi: 215, Serdal Adalı: 177 Hürser Tekinoktay: 15
10. SANDIK: Ahmet Nur Çebi: 186, Serdal Adalı: 172, Hürser Tekinoktay: 27
11. SANDIK: Ahmet Nur Çebi: 261, Serdal Adalı: 163, Hürser Tekinoktay: 34
12. SANDIK: Ahmet Nur Çebi: 281, Serdal Adalı: 152, Hürser Tekinoktay: 47
13. SANDIK: Ahmet Nur Çebi: 375, Serdal Adalı: 71, Hürser Tekinoktay: 47
14. SANDIK: Ahmet Nur Çebi: 342, Serdal Adalı: 114, Hürser Tekinoktay: 44
15. SANDIK: Ahmet Nur Çebi: 312, Serdal Adalı: 94, Hürser Tekinoktay: 46
16. SANDIK: Ahmet Nur Çebi: 247, Serdal Adalı: 101, Hürser Tekinoktay: 24
17. SANDIK: Ahmet Nur Çebi: 193, Serdal Adalı: 184, Hürser Tekinoktay: 20
18. SANDIK: Ahmet Nur Çebi: 217, Serdal Adalı: 175, Hürser Tekinoktay: 24
19. SANDIK: Ahmet Nur Çebi: 297, Serdal Adalı: 184, Hürser Tekinoktay: 21
20. SANDIK: Ahmet Nur Çebi: 287, Serdal Adalı: 129, Hürser Tekinoktay: 14

"SÖZ VERDİĞİMİZ GİBİ BUGÜNDEN İTİBAREN GÜÇLÜ BEŞİKTAŞ İÇİN ÇALIŞMALARIMIZA BAŞLAYACAĞIZ"

Ahmet Nur Çebi seçimi kazanmasının ardından, kişisel Twitter hesabından Beşiktaş camiasına seslendi.

Çebi "Değerli Beşiktaşlılar... Bugün düzenlenen Olağanüstü Seçimli Genel Kurul’a katılım göstererek bir aydan kısa bir sürede hazırlandığımız adaylık sürecinde bize inanıp oy veren herkese teşekkür ederim. Söz verdiğimiz gibi bugünden itibaren güçlü Beşiktaş için çalışmalarımıza tüm hızıyla başlayacağız. 21 Ekim 2019 itibari ile Beşiktaş’ta yepyeni bir dönem başlıyor. Hepimize hayırlı uğurlu olmasını dilerim. Sevgi ve saygılarımla" ifadelerini kullandı. 

Beşiktaş Kulübünün olağanüstü seçimli genel kurulunda başkanlığa seçilen Ahmet Nur Çebi, teşekkür konuşması yaptı.

BJK Akatlar Kültür ve Spor Kompleksi'nde yapılan seçimde oy sayımının ardından başkanlığı kazandığı açıklanan Çebi, kürsüye eşiyle geldi.

Beşiktaş'ın yeni bir döneme açıldığını belirten Çebi "Beşiktaş bugün yeni bir döneme, ufka açılmıştır. Bugün bir değişimin başlangıcı olmuştur. Katılımcı, paylaşımcı, dürüst, çalışkan ve hedefi Beşiktaş'ı her an yukarı taşımak olan bir süreç geçireceğiz." diye konuştu.

Zor günlerin yanında güzel günler de geçireceklerini aktaran Çebi, "Önümüz aydınlık, önümüz parlak. Tüm yönetici arkadaşlarımla size söz veriyoruz. Beşiktaş'ın şerefi, namusu, bir kuruşu bize emanet. Hiç merak etmeyin. Zor günlerimiz olacak, zor günlerin yanında güzel günlerimiz olacak. Bu vazifeyi teslim alıyoruz, yarın sabahtan itibaren Beşiktaş'a güzel şeyler yapmak için söz veriyoruz." ifadelerini kullandı.

"HERKESİN BİRBİRİNE SARILDIĞI BİR BEŞİKTAŞ İÇİN MÜCADELE EDECEĞİZ"

Yöneticilerini kürsüye çağıran ve hepsinden Beşiktaş'a hizmet etmeleri için söz alan Ahmet Nur Çebi, şunları kaydetti:

"Yönetici arkadaşlarımı 'çocuklarınızı koklayın, valizinizi toplayın bir süre Beşiktaş'a hizmet edeceğiz' diye çağırdım. Beşiktaş genel kurulu bugün bindirilmiş kıtaların olmadığını, olamayacağını, bu lekenin Beşiktaş'ın alnına vurulamayacağını gösterdi. Bundan sonra biz bu yolda tek başımıza yürümeyeceğiz. Tüm camia ile taraftarlarla, tüm kurullarımızla, yöneticilerimizle beraber hareket edeceğiz. Her şey konuşuldu bitti. Herkesin birbirine sarıldığı bir Beşiktaş için mücadele edeceğiz."

AHMET NUR ÇEBİ VE YÖNETİCİLERİNİN ÖZGEÇMİŞİ

AHMET NUR ÇEBİ KİMDİR? 

1959'da (60 yaşında) Trabzon'da dünyaya gelen Ahmet Nur Çebi, TED Karabük Koleji lisesinde okudu. 1983 senesinde Marmara Üniversitesi Ekonomi'den mezun oldu.

Ahmet Nur Çebi Kaptan Grup bünyesindeki Çebi Enerji, Martaş Liman Tesisleri, Çebi Denizcilik gibi şirketlerin yönetim kurulu başkanlığını görevini sürdürmesinin yanısıra Türkiye Karabük Demir Çelik İşletmeleri Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ve Haddeciler Derneği Başkanlığı görevlerini sürdürüyor.

Toplam çalışan sayısı 1500 olan Kaptan Grup şirketlerinin toplam cirosu 700 milyon dolar. Kaptan Demir Çelik, grubun en büyük şirketi ve 3.2 milyar TL’lik ciro ile Türkiye’nin en büyük 61’inci şirketi olarak dikkat çekiyor. ‬

Askerliğini 1985'te Ağrı'da askerlik görevini yapan Ahmet Nur Çebi'nin Berna Çebi ile evliliğinden Elgiz Nur, Mina Nur ve Yaşar Kaptan adlarında 3 çocuğu bulunuyor. 

ADNAN DALGAKIRAN

1962 yılında İstanbul'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümü mezunu. Sanayici olan Dalgakıran, evli ve iki çocuk babası. İngilizce bilmektedir.

EMRE KOCADAĞ

1983 yılında İstanbul'da doğdu. Koç Üniversitesi Sosyoloji Bölümü mezunu. İş insanı Kocadağ, evli ve bir çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.

FATİH HAKAN AVŞAR

1974 yılında Sivas'ta doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Bölümü mezunu. İş insanı Avşar, evli ve iki çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.

AHMET MESUT URGANCILAR

1967 yılında Bursa'da doğdu. Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Mimarlık Fakültesi ve Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü mezunudur. Uzun yıllar uluslararası firmalarda üst düzey yöneticilik yapan Urgancılar, evli ve iki çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.

KEMAL ERDOĞAN

1970 yılında Şanlıurfa'da doğdu. Londra Richmond Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Bölümü mezunudur. İş insanı Erdoğan, evli ve dört çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.

ENİS ULUSOY

1981 yılında Kayseri'de doğdu. Londra American InterContinental University mezunudur. Evli ve iki çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.

ERDAL TORUNOĞULLARI

1964 yılında Kars'ta doğdu. İş insanı Torunoğulları, evli ve üç çocuk babasıdır. Torunoğulları, Fikret Orman yönetiminde de bulunmuştu. Hollandaca ve İngilizce bilmektedir.

BERKAN GOCAY

1962 yılında İstanbul'da doğdu. Marmara Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunudur. İş insanı Gocay, evli ve iki çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.

Çebi'nin yönetim kurulu yedek üyeleri ise şöyle;

UMUT ŞENOL

1978 yılında Sakarya'da doğdu. Boğaziçi Ünivrsitesi İşletme Fakültesi mezunudur. İş insanı Şenol, evli ve iki çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.

BİLGİHAN SÜRMEN

1969 yılında Zonguldak'ta doğdu. İş insanı Sürmen, evli ve beş çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.

HAKAN DALTABAN

1967 yılında İskenderun'da doğdu. İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü mezunudur. İş insanı Daltaban, evli ve iki çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.

FIRAT FİDAN

1979 yılında Diyarbakır'da doğdu. Virgina Tech Endüstri Mühendisliği Bölümü'nden mezundur. İş insanı Fidan, bekar ve bir çocuk babasıdır. İngilizce ve Almanca bilmektedir.

ALİ EFE BEZCİ

1990 yılında Ankara’da doğdu. TOBB ETÜ İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı bölümü mezunudur. İş insanı Bezci, evlidir. İngilizce bilmektedir.

FİKRET ORMAN NEDEN İSTİFA KARARI ALDI? 

Sayfa Yükleniyor...