'Beşiktaş'ta adaylar çoğalırsa...'

Beşiktaş Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz 'Başkan adayı ne kadar çoğalırsa Beşiktaş için o kadar iyi olur' açıklamasını yaptı.

25.12.2009 - 10:51

'Beşiktaş'ta adaylar çoğalırsa...'

Beşiktaş Kulübü Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz, olağan kongrede başkan adayının çok olmasının kulüp çıkarları için daha iyi olacağını söyledi.

Karadeniz, yaptığı açıklamada, 30-31 Ocak 2010 tarihlerinde gerçekleştirilecek kongrede şu an için iki ismin başkanlığa aday olduğunu belirterek, "Ne kadar çok başkan adayı çıkarsa Beşiktaş çıkarları açısından o kadar iyidir" dedi.

Divan Kurulu Başkanı Karadeniz, iki adayın olmasına rağmen henüz seçim için önlerinde zaman bulunduğunu ifade ederek, "Başka aday da çıkabilir. Ne kadar çok başkan adayı çıkarsa o kadar iyidir. Beşiktaş'ın kazançları açısından iyidir. Herkesin seçim vaadi Beşiktaş'ın lehine gelişen bir olay olur. Daha çok adayın çıkmasını arzu ederdim" diye konuştu.

Seçim sürecinin centilmence gitmesinin kendileri için esas konu olduğunu vurgulayarak, "Şu an aday olan iki isim de beraber çalışmış kişilerdir. Şu ana kadarki süreç centilmence geçti. Zaten Divan Kurulu olarak yarışın centilmence geçmesi konusunda telkinlerimiz oldu. Onun da neticesini alıyoruz. Her iki aday da centilmenliğe uyma vaadinde bulunuyorlar. Bunu yan yana gelerek gösteriyorlar" dedi.

Yalçın Karadeniz, zaman zaman başka kişilerin adaylığının gündeme gelmesi konusunda ise, "13 bin üyenin seçilme şansı var. Arzuları istikametinde veya kendi iradeleri dışında bazılarının isimleri ortaya atılabiliyor. Aday gösterilenin isminin ortaya atılması aday olması için yetmiyor. Beşiktaş'ın borç ve alacakları var. Cari açıkları bulunuyor. Bunu karşılayacak güçte kendini hisseden aday oluyor" diye konuştu.

"2009 GENEL ANLAMDA BAŞARILI GEÇTİ"
Kulübün Divan Kurulu Başkanı Karadeniz, 2009 yılının Beşiktaş için genel anlamda başarılı geçtiğini söyledi.Yalçın Karadeniz, yaptığı 2009 yılı değerlendirmesinde, "2009 yılında çift kupa kazanmış bir takım için hedef şampiyonluklar ise Beşiktaş onları kazandı. Ama her Beşiktaşlının, her sporseverin arzu ettiği hedefe ulaştık mı? Hayır. Ama genel anlamda başarılı geçti" dedi. Beşiktaş'ın hedeflerinin her zaman büyük olduğunu kaydeden Karadeniz, 2010 beklentileri konusunda ise şunları söyledi:"Şanlı bir maziye sahip olan büyük kulüplerin hedefleri de büyük olmalıdır. Yeni yılın Beşiktaşadına hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Her kulüpte mali ve idari açıdan bazı zafiyetler olabilir. Büyük camialar bu sıkıntıları büyüklüklerine uygun bir şekilde çözerler. Beşiktaş'ın yeni yılda hem sportif, hem mali açıdan daha iyi olacağını umuyorum."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...