Beşiktaş'ta Gomez için pazarlıklar başladı

Fiorentina, Mario Gomez için Beşiktaş'tan 5 milyon euro bonservis bedeli istedi. Bu rakamı ödemek istemeyen Siyah Beyazlılar, Gomez'in menajerini İstanbul'a çağırdı.

mario gomez.jpg

Geride kalan sezon Beşiktaş forması ile gol kralı olan Mario Gomez, geleceği ile ilgili kararı henüz vermedi. Euro 2016'da ülkesi adına mücadele eden yıldız oyuncu, siyah beyazlı takımda kalıp kalmayacağını turnuva sonrası açıklayacağını ifade etmişti.

Gomez tarafında durum böyleyken, Fiorentina cephesinde yeni gelişmeler yaşanıyor. Yıldız oyuncunun bonservisine sahip olan İtalyan ekibi, Gomez için Beşiktaş'tan 5 milyon euro talep etti. Siyah-Beyazlılar bu durum üzerine Alman oyuncunun menajeri Uli Ferber'i İstanbul'a çağırdı. Cuma günü yapılacak görüşmede menajer Ferber'den bu rakamı indirmesi istenecek.

Yönetim yeni sezon için kiralama opsiyonunu kullanmayan Gomez'e 5 milyon euro bonservis bedeli ödemeye yanaşmıyor. Menajer Ferber'e en fazla 3 milyon euro ödeyebileceklerini aktaracak olan Siyah Beyazlılar, Fiorentina ile pazarlığın Gomez cephesi tarafından yapılmasını isteyecek. Rakamın 3 milyon euro'ya gelmesi halinde Fiorentina ile masaya oturmayı planlayan yönetim, Alman oyuncunun bonservisine sahip olacak.

Ancak bu durumun gerçekleşmesi için son söz yine Gomez'de. Yıldız oyuncu takımdan ayrılma kararı verirse yapılacak bu görüşme sadece zaman kaybı olacak. Fiorentina ise Gomez'in yeniden Beşiktaş ile anlaşmasını bekliyor.

Zira yıldız oyuncunun farklı bir kulübe transferi halinde italyan ekibi bonservis bedelinin yarısını Beşiktaş'a verecek. Bu durumda Fiorentina, siyah-beyazlılar'dan talep ettiği 5 milyon euro'yu kazanmak için farklı kulüple 10 milyon euro karşılığında anlaşmak zorunda kalacak.

Sayfa Yükleniyor...