Beşiktaş'ta Q7 krizi sürüyor

Beşiktaş'ta Ricardo Quaresma krizi yeni bir boyut kazandı. Taraflar sözleşmenin feshini görüştü. Beşiktaş yönetimi "Türkiye'de başka takımda oynayamaz" maddesi koymak isteyince anlaşma sağlanamadı.

Ntvspor 18.12.2012 - 16:05

Beşiktaş'ta Q7 krizi sürüyor

Quaresma ile Beşiktaş'ın yolları bir türlü ayrılamıyor. Taraflar önce sözleşmenin karşılıklı feshedilmesi konusunda prensip anlaşmasına vardı. Ancak şartlar konuşulurken yine pürüz çıktı.

Beşiktaş yönetimi, Quaresma'nın Galatasaray ile anlaşma olasılığı nedeniyle fesih anlaşmasına "Sezon sonuna kadar Türkiye'de başka takımda oynayamazsın" maddesi koydurmak istedi.

Quaresma ise buna karşı çıktı. Portekizli futbolcunun "Böyle bir sınırlandırmayı kabul edemem. Türkiye'de kalmayı düşünmüyorum ama kulüp bulamazsam bir Türk takımında gidebilirim. Kendimi düşünmek zorundayım" dediği bildirildi.

Beşiktaş yönetiminin maddeyi koydurmakta ısrar etmesinin nedeninin, taraftar tepkisi olduğu belirtiliyor. Siyah-beyazlılar, Quaresma'nın Galatasaray'a giderek, iyi maçlar çıkarması halinde gelecek tepkilerden çekiniyor.

Yapılan tüm bu görüşmelerden sonra Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın yaptığı açıklama ise ilginçti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...