Beşiktaş'ta Schildenfeld sorunu çözüldü

Beşiktaş, Hırvat futbolcusu Gordan Schildenfeld'in bonservisini alacaklarına karşılık vererek, yabancı kontenjanını boşalttı.

Ntvspor 16.06.2009 - 14:39

Beşiktaş 2007-2008 sezonun devre arasında Dinamo Zagreb takımından transfer edilen Gordon Schildenfeld ile yollarını ayırdı.

Hırvat futbolcu 2008-2009 sezonunun başında Almanya ikinci lig takımlarından Duisburg'a kiralanmış ve Alman temsilcisinde 4 resmi karşılaşmada forma giymişti.

Beşiktaş Kulübü, Schildenfeld'a alacaklarına karşılık bonservisinin verildiğini bildirdi.

Geçtiğimiz günlerde Beşiktaşlı yöneticilerle görüşen genç futbolcu, sözleşmesinin sona ereceği 2010-2011 tarihine kadar olan alacaklarını istemiş, fakat olumsuz cevap almıştı. Hırvat futbolcunun menejariyle bir araya gelen Beşiktaş yöneticileri, Schildenfeld’i bonservisini alacaklarına karşılık bedelsiz vermek şartıyla serbest bıraktı.

Schildenfeld'in, Avusturya'nın Karnten takımına gideceği açıklandı.

Hırvat futbolcunun gidişiyle yabancı sayısı 8'e inerken, yöneticiler kadroda yer alan bir isimle daha yolları ayırarak teknik direktör Mustafa Denizlinin isteği doğrultusunda önemli bir futbolcuyla anlaşamanın planlarını yapıyor.

İç transfer çalışmalarına da devam eden siyah-beyazlı yöneticiler, Gaziantepspor'da forma giyen İsmail Köybaşı için girişimlerini hızlandırdı. İsmail Köybaşı için pazarlıkların devam ettiği ve Gaziantepspor yönetiminin genç futbolcunun bonservisi için 3.5 milyon Euro istediği öne sürüldü. Beşiktaş yönetimi ise genç futbolcu için 2 milyon euro ve 1 futbolcu takası önerdi. Bu transferin önümüzdeki günlerde netlik kazanması bekleniyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...