Beşiktaş'tan Çin çıkarması

Son iki sezondur Türkiye Futbol Süper Ligi’nin Şampiyonu Beşiktaş JK, Çin’e gidiyor. Shanghai ve Guangzhou şehirlerine de ziyaretlerde bulunacak olan Beşiktaş Yönetimi, teknik ekibi ve futbolcular, 19 Temmuz’da Zhuhai’de Alman devi FC Schalke 04 ile özel bir maça da çıkacak.

14.07.2017 - 02:43

Beşiktaş'tan Çin çıkarması

Türkiye Futbol Süper Ligi’nde son iki sezonun şampiyonluğunun yanı sıra Avrupa Ligi’nde de geçtiğimiz sezonun çeyrek finalisti olan Beşiktaş JK’nın Çin seyahati başlıyor. Kadrosunda Ricardo Queresma, Ryan Babel, Andreas Talisca ve bu yıl Real Madrid’den transfer edilen Pepe gibi yıldızları barındıran Beşiktaş JK, 19 Temmuz Çarşamba günü Çin’in Zhuhai kentinde Alman temsilcisi FC Schalke 04 ile özel bir maça çıkacak. Beşiktaş JK Başkanı Fikret Orman, Çin gezisi sırasında Çinli Futbol Yetkilileri ile temaslarda bulunacak.

HEDEF 100 MİLYON TARAFTAR

Beşiktaş’ı global bir marka haline getirmek istediklerini ifade eden Beşiktaş JK Başkanı Fikret Orman, “Bu hedefimiz doğrultusunda en önemli adımı atarak Çin’e gidiyor ve globalleşme projemizi burada başlatıyoruz. Beşiktaş JK olarak hedefimiz tüm dünyadan 100 milyon taraftara sahip olmak. Uzak Doğu pazarında attığımız bu adımlar, Türkiye ile Çin arasındaki ekonomik, sosyal ve sportif işbirliklerine de katkı sağlayacak. 2018 yılının Çin’de ‘Türk Yılı’ olarak kutlanacak olması da, Çin’i bizim için çok daha cazip hale getiriyor. Çin, ekonomik büyüklüğünün dışında son yıllarda sportif anlamda da ciddi atılımlar gerçekleştiriyor. Beşiktaş JK olarak vizyoner bir bakış açısıyla Çin’deki gelişmeleri her zaman yakından takip edeceğiz” dedi.
Çin Büyükelçisi Şampiyonluk Balosu’na katıldı

Sayfa Yükleniyor...