NTV

Beşiktaş'tan Güney Amerika'ya çıkarma

Ntvspor

Spor

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın Brezilya turu devam ediyor. Bir süre önce transferi planlanan oyuncuların maçlarını izlemek için Güney Amerika’ya giden başkan Orman, Brezilya’da pilot takım satın almak için de temaslarda bulunuyor.

Milli maçlar nedeniyle Süper Lig’e verilen arayı fırsat bilen Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, hafta başında Brezilya’ya gitti.

İlk olarak Brezilya’nın Sao Paolu kentine giden başkan Orman’a siyah-beyazlı yönetimde atlyapı sorumlusu olan Metin Albayrak ve Beşiktaş Futbol Akademisi Sportif Direktörü Gökhan Keskin de eşlik ediyor.

Başkan Orman, Güney Amerika seyahatinde Brezilya Serie A maçlarının yanı sıra alt ve bölgesel liglerde oynanacak karşılaşmaları takibe aldı. İzleme komitesinin hazırladığı raporlarda yer alan futbolcuları tribünden takip eden Orman, transferi planlanan oyuncular hakkında bilgi sahibi oluyor.

Siyah-beyazlı heyet Brezilya’daki temaslarında pilot takım alınması için de görüşmelerde bulunuyor. Alt liglerden alınacak pilot takımın kadrosuna gelecek vaad eden oyuncular kazandırılacak. Aşama kaydeden futbolcular ise Beşiktaş kadrosuna kazandırılacak.

Başkan Fikret Orman, Brezilya’da 10 gün süre ile yapacağı temasların ardından hazırlanacak raporları yönetime sunarak, somut adımların atılması için girişimlere başlayacak.

ETİKETLER