Beşiktaş'tan KAP'a Gomez açıklaması

Beşiktaş Kulübü, Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) Wolfsburg'da forma giyen Mario Gomez ile ilgili açıklama yaptı.

Haberler - Ntvspor 02.11.2016 - 17:48

Beşiktaş'tan KAP'a Gomez açıklaması

Beşiktaş Kulübü, Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) Mario Gomez ile ilgili açıklama yaptı. 

Geçen sezon Beşiktaş'ta kiralık olarak forma giyen Alman santrforun Fiorentina'dan Wolfsburg'a transferi nedeniyle siyah-beyazlıların 525 bin Euro kazandığının belirtildiği açıklamada, bu transfer bedelinin tutarı konusunda çeşitli basın organlarında telafuz edilen farklı rakamlar yalanlandı.

Beşiktaş Kulübü'nda yapılan açıklama şöyle:

"Şirketimiz Profesyonel Futbol Takımında 2015-2016 sezonunda kiralık olarak görev yapan Mario Gomez'in transfer hakları ile ilgili olarak, Şirketimiz ile Fiorentina Kulübü arasında imzalanan sözleşme gereği Şirketimiz, oyuncunun 2016-2017 sezonunda Fiorentina Kulübüne geri dönmesi ve akabinde Fiorentina Kulübü tarafından 3. Bir Kulübe nihai veya geçici olarak transfer edilmesi halinde, Fiorentina Kulübünün bu transferden elde edeceği gelirin yüzde 50'sine hak kazanmaktadır. 

Mario Gomez 2016-17 sezonu başlangıcında Fiorentina Kulübünden Wolfsburg Kulübüne transfer olmuştur. Fiorentina Kulübü tarafından Şirketimize yapılan bildirimde, Wolfsburg Kulübü tarafından bu transfer nedeniyle kendilerine ödenecek toplam transfer bedelinin 1.050.000 euro olduğu, bu kapsamda Şirketimizin bu bedel içinden 525.000 euro'ya hak kazandığı bildirilmiştir.

Bu transfer bedelinin tutarı konusunda çeşitli basın organlarında farklı rakamlar telafuz edilmektedir. 

Şirketimiz Hukuk Müşavirliği şu anda konu ile, Fiorentina Kulübü, Wolfsburg Kulübü, her iki Kulübün bağlı olduğu federasyonlar ve Ülke makamları nezdinde bilgi, belge ve kanıt toplama sürecini yürütmekte olup, elde edilecek verilere ilişkin olarak bundan sonraki Hukuki Sürecin devamında izlenecek adımları belirleyecektir."

Sayfa Yükleniyor...