Bierhoff şanslarını değerlendirdi

Almanya Milli Takımı yetkilileri, yaklaşan 2010 Dünya Kupası öncesi halkın beklentilerini olabildiğince düşük tutmaya çalışıyor. Son olarak genel menajer Oliver Bierhoff, favoriler arasında gösterilmelerinin yanlış olacağını söyledi.

Ntvspor 02.01.2010 - 17:55

Bierhoff şanslarını değerlendirdi

Almanya Milli Takımı, bugüne kadar katıldığı tüm dünya kupalarında en azından çeyrek finale yükseldi. Ancak 2010 Dünya Kupası öncesi Panzerlerin elinde, geçmişte tüm ülkelere korku salan güçlü kadrolardan biri yok. Bu yüzden hem futbolcular hem de milli takım yetkilileri, halkın beklentilerini olabildiğince düşük tutmaya çalışıyor.

İlk olarak kaptan Michael Ballack, ellerindeki kadronun yetersizliğinden yakınmış ve Avustralya, Sırbistan ve Gana'nın bulunduğu gruptan çıkmakta bile zorlanacaklarını savunmuştu. Genel Menajer Oliver Bierhoff ise Ballack kadar kötümser değil. Ancak O da, favorilerden biri olarak gösterilmelerinin doğru olmayacağını söyledi.

En azından çeyrek finale yükselmeye hedeflediklerini ifade eden Bierhof, Bild Gazetesi’ne şanslarını değerlendirdi. Bierhoff, favori takımların İspanya, Brezilya ve Capello yönetimindeki İngiltere olduğunu söyledi. Kendilerinin ise İtalya ve Arjantin ile birlikte bu üçlünün arkalarından geldiğini vurguladı. Eski milli futbolcu, "Tabii ki kupayı kazanmak isteriz. En kötü olasılıkla çeyrek finale çıkmak istiyoruz. Gerçekçi olmak gerekirse Brezilya, İngiltere ve İspanya bizden daha güçlü. İtalya ve Arjantin ile aynı seviyede olduğumuzu düşünüyorum. Sürpriz adayım ise Fildişi Sahili" diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...