Bild: Magath, Schalke ile anlaştı

Alman Bild gazetesi, Bundesliga takımlarından Schalke 04'ün lig lideri Wolfsburg'un teknik direktörü Felix Magath ile anlaştığını yazdı.

30.04.2009 - 15:43

BERLİN - Alman Bild gazetesi Wolfsburg teknik direktörü Magatrh'ın Schalke'ye gideceğini duyurdu. Haberde, Schalke 04 Denetleme Kurulu Başkanı Clemens Tönnies'in birçok kez Magath ile görüştüğü ve büyük ölçüde anlaştığı belirtildi.

Konunun sadece imzaya kaldığı ifade edilen haberde, Magath'ın Schalke'nin hem teknik direktörlük hem de menajerlik görevini üstleneceği kaydedildi.

Tönnies'in bir süre önce de Wolfsburg kentinde bulunan Volkswagen şirketinin başkanı Martin Winterkorn'a Magath ile ilgilendikleri konusunda bilgi verdiği, bazı haberlere göre de Wolfsburg'un da Magath'ın yerine teknik direktör arayışına girdiği belirtildi.

Schalke 04'ün yöneticilerinden Peter Peters de şimdiki durumla ilgili bir açıklama yapmayacaklarını, kararı 23 Mayıs'ta vereceklerini ifade etti.

Haberde, bu açıklamanın Magath'ın Schalke 04'e transfer olacağını gösterdiği, çünkü 23 Mayıs'ta ligin bittiği kaydedildi.

Felix Magath ise Kicker dergisine yaptığı açıklamada, bu tür haberlerin şimdiden gündeme getirilmesiyle kendisine ve kulübe zarar verilmek istenildiğini, bu tür söylentiler hakkında açıklama yapmayacağını belirtti.

Magath'ın Wolfsburg'ta 2010 yılına kadar sözleşmesi bulunuyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...