Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic, 3-0 kazandıkları Bursaspor maçı sonrası basının karşısına çıktı.

Bursa gibi zorlu bir deplasmandan harika bir galibiyetle ayrıldıklarını söyleyen Bilic, dolu tribünlere karşı oynamanın deplasman takımları için dezavantaj olduğu kadar avantaj da oluşturabildiğini vurguladı.

Bilic, "Maç öncesi yaptığım konuşmada da bu konuya değindim. Oyuncularımdan sahaya çıkıp ellerinden geleni yapmalarını, tribünlerdeki atmosferin de tadını çıkarmalarını istedim" diye konuştu.

Futbolcularının, söylediklerini sahaya harfiyen yansıttığını dile getiren Bilic, şöyle devam etti:

"Bu akşam gösterdikleri performanstan ötürü oyuncularımın önünde saygıyla eğiliyorum. Bizim için her yönüyle olumlu bir maç oldu. Tek eksikliğimiz taraftardı. Taraftarımız bu galibiyete, bu zafere şahitlik etse çok daha güzel olurdu. Bu söylediğim, 3-0'lık galibiyetten sonra aptalca olabilir ama çok daha fazlasını atabilirdik. Tamamen hak edilmiş bir galibiyet."

GALATASARAY SORUSU YANITSIZ
Bir gazetecinin, gelecek hafta Galatasaray ile yapacakları maça ilişkin sorusu üzerine Bilic, "Galatasaray maçını konuşmak istemiyorum çünkü oyuncularım takdire değer performans gösterdi. Bundan bahsetmek istiyorum. Tüm oyuncularım kusursuza yakın oynadı" değerlendirmesinde bulundu.

OLCAY VE MOTTA
Siyah-beyazlı futbolcu Olcay Şahan, Bursaspor karşısında çok net bir galibiyet aldıklarını belirterek, "3 puanı taraftarlarımıza armağan ediyorum" dedi. Şahan, bu maçı unutup Galatasaray maçını düşünmeye başladıklarını kaydetti.

Roman Motta ise zorlu bir deplasmandan 3 puanla döndükleri için mutlu olduklarını dile getirerek, "Bursaspor ile Beşiktaş arasındaki maçların ne kadar önemli olduğunun bilincindeyiz. Maça taktik olarak iyi hazırlandık ve 90 dakika sonunda arzuladığımız bir skorla sahadan galip ayrıldık" ifadesini kullandı.

DAUM: HER POZİSYONDA DAHA İYİYDİLER
Bursaspor Teknik Direktörü Christoph Daum, "Bugün hak ettiğimiz bir mağlubiyet aldık. Beşiktaş her pozisyonda her alanda daha iyi oynadı" dedi.

Daum, oyuncularının elinden geleni yaptığını, çok kötü oynamadıklarını ancak Beşiktaş'ın baskısından bir türlü kurtulamadıklarını söyledi.

Siyah-beyazlı ekibin bire bir oyunda ve ceza sahasında çok daha iyi bir performans sergilediğini anlatan Daum, şöyle devam etti: "Bu maçtan nasıl daha çabuk ve iyi oynayacağımızın dersini çıkaracağız. Bugün yaptığımız hataları antrenmanlarda çalışarak gidereceğiz. Önümüzdeki haftalarda daha fazla gol pozisyonuna girmek için antrenmanlar yapacağız..."