Bilic, Beşiktaş'a veda etti; dönüş için kapıyı kapatmadı

Beşiktaş’tan ayrılan Hırvat Teknik Drektör Slaven Bilic, basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

ntv.com.tr 30.05.2015 - 11:39 | Son Güncelleme : 30.05.2015 - 14:14

Bilic, Beşiktaş'a veda etti; dönüş için kapıyı kapatmadı

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ve Teknik Direktör Slaven Bilic, basın toplantısı düzenledi.

Slaven Bilic’in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle; 

"Şampiyonluğa ulaşamadığımız için üzgünüz. Şampiyonluğun en büyük adayı bizdik. Başkanımıza bana bu harika kulüpte çalışam fırsatı verdiği için minnettarım. İnsani olarak kalbimiz daima burada Beşiktaş’la birlikte atacak.

"ASLA ASLA DEMEMEK LAZIM"

Bir basın mensubunun birgün geri dönmeyi düşünür müsünüz sorusu üzerine, “asla asla dememek lazım” dedi.

Bilic, “Bir çok felsefecinin bir kere bulunduğun yere bir daha geri dönme dediğiniz görebilirsiniz. Ama dönüşlerde mutlak sevinçler yaşayanlarda vardır. Onun için asla asla dememek lazım.

"UMARIM YENİ STADDA ŞAMPİYONLUK GELİR"

Çıkardığımız işten gurur duyuyorum. Aldığımız karar karşılıklı aınmış bir karar. Beşiktaş için yeni bir sayfa açılıyor. Burada yaşadığımız zorluklarla ilgili hiç şikayet etmedim. Oyuncusundan, çimcisine, aşçısına kadar herkes ellerinden gelenin en iyisini yaptılar. Umarım stadımzı yakında tamamlanmış olur ve stadımızla birlikte şampiyonluk gelir. “

Hakemlerle ilgili sorulan bir soru üzerine Bilic, “Bir kaç kez dile getirdim modern futbolda hakemlik mesleği oldukça zor, Türkiye’de çok daha zor. Görevim boyunca yorumları objektif yapamazdım Beşiktaş’ın teknik direktörüydüm. Aradan bir kaç hafta geçtikten sorna kararlarla ilgili gerçekçi analizler yapabiliriz. Yapılan hataların kasıtlı yapıldığına inanmıyorum. Burada Ankara veya başka statlarda oynamanın ettkisi var. Hakemler üzerinde yüzde 10’luk ev baskısını yaşatamadık. Beşiktaş şampiyon olamadıysa burada suçlanması gereken hakemler değildir” dedi.

TESİSTEKİ EMEKÇİLERE TEŞEKKÜR ETTİ

“Beşiktaş’ın Vodafone Arena’ya çıkmayı sabırsılıkla bekledim. Belki teknik direktör olarak çıkamayacağım ama Beşiktaş’ın oraya çıkması beni çok mutlu edecek. Buraya gelirken Türkiye’de önemli olan seni kaç kişinin karşıladığı değil kaç insanın uğurlamaya veya kimlerin uğurlamaya geleceğidir denmişti.” 

Beşiktaş’ta hayatı boyunca unutamayacağı bir anısının sorulması üzerine Bilic, “Bununla ilgili bir çok maç sayabilirim ama tesiste geçirdiğim her gün, buradaki emekçilerle selamlaşmak, kahvaltı etmek, sohbet etmeyi hiç bir şeye değişmem” dedi

Sayfa Yükleniyor...