Bilic’in ilk sözleri: En büyük Beşiktaş

İstanbul'a gelen Beşiktaş’ın yeni teknik direktörü Slaven Bilic, havalimanında yaptığı ilk açıklamada Türkçe "En büyük Beşiktaş" dedi. Ardından Nevzat Demir Tesisleri'ne geçen Bilic, düzenlenen törenle 3 yıllık sözleşmeye imza attı.

28.06.2013 - 16:10

Bilic’in ilk sözleri: En büyük Beşiktaş

Özel uçakla Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı'na gelen Hırvat teknik adam Slaven Bilic, kulüp yetkilileri karşıladı.

Havalimanında boynunda siyah-beyaz atkıyla basın mensuplarına kısa bir açıklamada bulunan Bilic, çok mutlu ve gururlu olduğunu belirterek, "Büyük bir kulübe ve ülkeye geldim. Başlamak için ekibimle birlikte sabırsızlanıyoruz. Elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Birçok şeyi sunabiliriz, sunacağız" ifadelerini kullandı.

Hırvat teknik adam, Türkçe "En büyük Beşiktaş" diyerek havalimanından ayrıldı.

Buradan BJK Nevzat Demir Tesisleri'ne geçen Bilic Futbol Genel Direktörü Önder Özen'in de hazır bulunduğu törende 3 yıllık sözleşmeyi imzaladı.

Bilic, "Elimizden gelenin en iyisini yaparak, buradaki değerleri, potansiyeli en iyi şekilde kullanarak bir mücadele içine gireceğiz" dedi.

'ELİMİZDEN GELENİN EN İYİSİNİ YAPACAĞIZ'
Bilic, Beşiktaş gibi bir takımda çalışma imkanı bulduğu için çok mutlu olduğunu belirterek, "Öncellikle bu harika ülkeye geldiğim, Beşiktaş gibi bir kulüpte çalışma imkanı bulduğum için çok memnunum. Bundan onur duyuyorum. Yarın başlayacak olan yeni sezon hazırlıklarımıza bir an evvel geçmek için gerçekten sabırsızlanıyorum. Taraftarlarımıza şunu vaad ediyorum; elimizden gelenin en iyisini yaparak, buradaki değerleri, potansiyeli en iyi şekilde kullanarak bir mücadele içine gireceğiz. Onların mutlu olabilmesi için elimizden geleni ortaya koyacağız" dedi.

ÖZEN: UMARIM BILIC UZUN YILLAR BEŞİKTAŞ'TA ÇALIŞIR
Toplantıda yer alan Beşiktaş Futbol Direktörü Önder Özen de Dünya Kupası, Avrupa Şampiyonası deneyimleri olan bir teknik adamla sözleşme imzaladıklarını dile getirerek, "Lokomotiv Moskova'dan ayrıldığı gün aklımıza düşmüştü. Çok iyi biliyorum, ayrılmadan önce Beşiktaş taraftarlarının da kalbine düşmüş bir teknik adamdı. Hem bizim adımıza hem de Slaven Bilic adına doğru bir zaman kesişmesi olduğunu düşünüyorum. Yaptığımız görüşmeler sonucunda kendisiyle 3 yıllık bir kontrat yaptık. Benim dileğim, isteğim, daha uzun yıllar Beşiktaş'ta görev yapmasıdır" diye konuştu.

'GENÇ, İDDİALI HIRSLI VE ATEŞLİ BİR TEKNİ ADAM'
Özen, daha önce yaptığı açıklamalarda iki teknik direktör profilinden söz ettiğini hatırlatarak, "Ya her şeyi başarmış ya da başarma potansiyelini ortaya koymuş genç bir teknik adam diye tarif etmiştim. Bugün karşımızda hem başarmış hem de çok daha fazlasını başarma potansiyelini ortaya koymuş genç, iddialı, hırslı ve ateşli bir teknik adam var. Kendisine 'hoşgeldin' demek isterim" değerlendirmesinde bulundu.

Beşiktaş Kulübü, 3 yıllık anlaşma karşılığında 45 yaşındaki Hırvat teknik adama toplam 4 milyon 800 bin Euro ödeyecek

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...