Bilic'ten şampiyonluk yorumu

Akhisar Belediyespor karşısında kaybedilen 2 puanı değerlendiren Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic, şampiyonluk yolunda ağır yara aldıklarını ve artık iplerin Galatasaray'ın elinde olduğunu söyledi.

Ntvspor 14.05.2015 - 22:35

Bilic'ten şampiyonluk yorumu

Maçı değerlendirerek sözlerine başlayan Slaven Bilic, “Büyük hayal kırıklığı, adil bir sonuç oldu. 3 puan alacak kadar iyi oynayamadık. Akhisar bir puanı haketti. Maç öncesi baskıyı ve gerginliği kaldırmamız gerektiğini söyledim. İyi başladık ama golü yedikten sonra gerginlik ve baskıyla baş etmekte zorlandık. Devre arasında 'sakin kalın, oyunu çevirebileceğiz' dedim. İkinci yarıda da iyi bir dakikada golü bulduk. Golü attıktan sonra 30 dakika kadar galibiyet golünü atma şansımız vardı; ama yine gerginliği üstümüzden atamadık. 3 puan almak için yeterli performansı sergileyemedik. Öyle bir halimiz vardı ki, ilk yarının ortalarında değil de maçın son dakikalarında gol atmış gibiydik. 3 puan almak için yeterli oyunu ortaya koyamadık" dedi.

Şampiyonluk şansını da yorumlayan Hırvat teknik adam, "Şampiyonluk yarışında hala şansımız devam ediyor ama kabul etmemiz gerekir ki; iyi durumda değiliz, hatta çok kötü durumdayız. Her şey Galatasaray'ın elinde. Umudumuz var ama iyi bir durumda olduğumuz söylenemez" ifadelerini kullandı.

Veli'nin eksikliği takıma nasıl etki etti sorusuna Bilic, "Veli'nin eksikliği söz konusu; ama Veli'nin sakatlığından sonra Tolgay onun yerini aldı ve gayet iyi performanslar ortaya koydu. Bu akşam oyuncular yeterince motive durumdaydı. Oyuncularımızda motivasyon problemi yoktu ama baskıyı ve gerginliği kaldıramadık. Bu benim hatam. Demek psikolojik hazırlık konusunda onları yeteri kadar hazırlamayadım. Onları yeteri kadar motive edemedim" yanıtını verdi.

Kendisinin de gergin olup olmadığıyla ilgili ise Bilic, "Bunu kendimi katarak söylemek istemiyorum ama oyuncuların hazırlığıyla ilgili bunu söylüyorum. Elimden gelenin en iyisini yaptım ama oyuncularım yeteri kadar hazır değillerdi ve gerginlerdi" diyerek sözlerini bitirdi.

Sayfa Yükleniyor...