Bill Demong'dan tartışmalı zafer

Kuzey kombine bireysel geniş tepe yarışı, Amerikalı Bill Demong'un zaferiyle sonuçlandı. Fakat tartışmalar sürüyor. Yarışın favorileri, kayakla atlama ayağında haksızlığa uğradıklarını öne sürüyor.

Ntvspor 26.02.2010 - 10:09

Bill Demong'dan tartışmalı zafer

Kuzey kombine bireysel geniş tepe yarışında, önce geniş tepe kayakla atlama, sonra da 10 kilometre kayak kros ayakları yapıldı.

İlk bölümde rüzgar ve şiddetli yağmur, yarışın en iddialı sporcularının atlayışlarını olumsuz yönde etkiledi. Norveçli Magnus Moan, Avusturyalı Felix Gottwald ve Dünya Kupası lideri Jason Lamy Chappuis gibi pek çok favori sporcu kısa atlayışlar yaptı, dolayısıyla kayak kros bölümüne rakiplerinden çok daha geç başladı.

Amerika Birleşik Devletleri'nden Bill Demong, 25 dakika 32.9 saniyelik derecesiyle yarışın galibi oldu.

Demong'un yurttaşı Johnny Spillane 4 saniye farkla ikinci, Avusturyalı Berhnard Gruber ise üçüncü sırayı aldı. Ancak tartışmalar bitmedi. Lamy Chappuis  yarıştan sonra rüzgar ve yağış yüzünden alt sıralarda kaldığını öne sürdü. Fransız sporcu, "Antrenmanlarda hep ilk 4'e giriyordum ama bu kez 29. sırada kaldım" diye konuştu. Fransa takımının antrenörü ise hava şartlarına bakılmaksızın atlayışlara devam edilmesinin skandal olduğunu söyledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...