Binicilik bölge şampiyonası başladı

Sekiz kulübün katıldığı Akbank İstanbul Bölge Şampiyonası ilk gün müsabakalarıyla başladı.

Binicilik bölge şampiyonası başladı

S Uluslararası Binicilik Merkezi’nde (SIEC) teşvik yarışmalarıyla başlayan “Akbank Private Banking İstanbul Bölge Şampiyonası”nda sporcular, 4 müsabakayı tamamlayarak birinci günü geride bıraktılar.

Rekor katılımın sağlandığı üç günlük yarışmada 8 ayrı kulüpten, ferdi biniciler de dahil olmak üzere 110 binici 170 at ile şampiyonluk için ter dökerken, Engel Atlama İstanbul Bölge Şampiyonası ilk gününde 100cm-110cm-120cm ve 130 cm kategorilerinde teşvik yarışmaları koşuldu.

Günün ilk yarışması olan 100 cm iki tasnifte gerçekleştirildi. Başlangıç, genç yetişkin, genç ve usta biniciler kategorilerinde İASK adına yarışan Caner Karaağaç, Pronto isimli atıyla 67,27’lik zamana imza atarak birinciliği elde etti.

Yarışmanın Yıldızlar tasnifinde ise Udo W adlı atıyla parkura çıkan Aslı Savaşkan 73.15 sn ile hatasız bir parkurla birinciliğin sahibi oldu.

110 cm’in başlangıç, genç yetişkin, genç ve usta biniciler kategorisinde İASK adına Leyla Öztürk Olympia isimli atıyla ilk sırada (68.18) yer aldı. Yıldız kategoride kupayı kaldıran sporcu ise SOBK’dan Sude Çankaya, Accent isimli atı (66.19) ile oldu

İki tasnif olarak koşulan günün en kalabalık katılımının (65)olduğu, 120 cm kategorisinde ilk beş sırada SIEC sporcuları yer aldı. SIEC Lewis Cypher adlı atıyla SIEC sporcusu Sevil Sabancı 73.09’luk dereceye imza atarak birincilik kupasını kaldıran yarışmacı oldu. İkinci ve üçüncü sırada yine SIEC sporcuları Burak Azak ( 75.55) ve Oktay Sezek (82.80) yer alırken, 4. sırada SOBK sporcusu Benhur Çavdarlı ( 84.11) ve beşinci sırada ise yine SIEC binicisi Mert Emiroğlu (64.57)’lik zamanı ile ödüle hak kazanan sporcular oldular.

Teşvik yarışmalarının son kategorisi ise 130 cm’de yapıldı. Yarışmanın birinciliğini ise İASK’dan Hüsnü Dinç, Hot Gossip adlı atıyla 76.18’lik derecesiyle elde etti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...