Binicilikte engel atlama şampiyonası heyecanı

S Uluslararası Binicilik Merkezi tarafından organize edilen "Akbank Private Banking Engel Atlama Türkiye Şampiyonası" teşvik yarışmaları ve SIEC binicilerinin liderlikleri ile başladı.

22.05.2009 - 18:46

22-24 Mayıs 2009 tarihlerinde Ustalar, Genç-Yetişkinler, Gençler ve Yıldız binicilerin mücadele edeceği organizasyonun ilk gününde 110-120 ve 130cm yüksekliklerindeki yarışmalar koşuldu.

Kronometreli olarak yapılan açılış yarışmalarında, D+ ve D, C, C+, B, A kategorileri, iki tasnifte gerçekleştirildi.

Günün ilk müsabakası 110 cm de, D+ kategoride, Lord Castor isimli atı ile yarışan KG&CC'den Belis Memik 64,06 saniyelik hatasız parkuru ile birinciliğin sahibi oldu. Genel tasnifin birincisi ise İASK adına yarışan Burak Dost, Fabiola adlı atı ve 66,88 saniyelik hatasız parkuru ile oldu. Üçüncü sırada ise SIEC'den Valentine De Lys isimli atı ile Selin Tatlıcı yer alırken dördüncü ve beşinciliği ise SIEC Samantha ve SIEC Castlekelly Finn isimli atı ile Oktay Sezek (SOBK) elde etti.

Günün iki numaralı yarışması 120 cm'de genel tasnif birincisi SIEC'den SIEC What A Suprise isimli atı ile Burak Azak'ın oldu. Genç sporcu parkuru hatasız, 59,53 saniyede tamamlayarak yarışmanın en hızlı binicisi oldu.

Açılış gününün son yarışması olan 130 cm'de ise SIEC takımından SIEC Pinor Grigio ile yarışan ve geçen senenin Ustalar Türkiye Şampiyonu olan Çağrı Başel, parkuru 54,87 saniyede hatasız tamamlayarak yarışmanın en hızlı binicisi ve aynı zamanda da kupanın sahibi olarak günü tamamladı.

Akbank Private Banking Engel Atlama Türkiye Şampiyonası İlk ayak yarışmaları 23 Mayıs Cumartesi günü saat 10:30 da S-Uluslararası Binicilik Merkezi organizasyonunda, SIEC'te start alacak. Tüm hafta sonu boyunca 121 at ve 87 binicinin katılım sağlayacağı Türkiye Şampiyonası Temsa-Global ve Vista A.Ş Turizm katkılarıyla gerçekleştiriliyor. Haftasonu boyunca Technomodel firması tarafından düzenlenen model helikopter gösterileri de organizasyona renk katacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...