Bir derbiden daha fazlası

Premier Lig'de bugün "Manchester" derbisi oynanacak. Guardiola ile Mourinho'nun yeni takımlarında ilk kez birbirlerine rakip olacağı maça Old Trafford ev sahipliği yapacak.

Haberler - Ntvspor 10.09.2016 - 13:07 | Son Güncelleme : 10.09.2016 - 13:09

Bir derbiden daha fazlası

Premier Lig'de gözler Manchester derbisine çevrildi. Guardiola ile Mourinho'nun yeni takımlarında ilk kez birbirlerine rakip olacağı maça Old Trafford ev sahipliği yapacak.

Premier Lig'de gözler Manchester United ile Manchester City arasında oynanacak derbiye çevrildi. İki takım arasında yıllara dayanan tarihi rekabete bu yıl yeni bir rekabet daha eklendi.

Futbol dünyasının son dönemdeki en gözde iki teknik direktörü; Pep Guardiola ile Jose Mourinho, Barcelona ile Real Madrid'deki unutulmaz kapışmalarının ardından bu kez Manchester derbisinde kozlarını paylaşacak.

Manchester United 350 milyon, Manchester City ise 321 milyon sterlinlik muhtemel 11'leriyle dikkati çekiyor.

Guardiola'nın futbolculuğu döneminde Barcelona'da yardımcı antrenörlük görevini üstlenen Mourinho'nun birlikte devam eden yolları daha sonraları ayrıldı.

İki önemli futbol adamı, yıllar ilerledikçe çalıştırdıkları takımların başında birbirlerine rakip oldu. Kazanmaya odaklı iki teknik adamdan Mourinho, daha kontrollü bir futbol anlayışını tercih ederken; Guardiola ise top hakimiyetine dayalı ofansif futbol felsefesini takımlarına yansıtmaya çalıştı. Ve bu iki önemli teknik adamın felsefesi bundan önce tam 16 maçta birbiriyle çarpıştı.

Geride kalan 16 maçın 7'sinden Guardiola mutlu ayrılırken, Mourinho'nun başında olduğu takımlar sadece 3 galibiyet çıkarabildi.

Guardıola ile Mourinho arasındaki rekabette daha önceki 6 maç da berabere sonuçlandı.

Bakalım iki teknik adamın yeni takımlarındaki ilk sınavında Old Trafford'dan mutlu ayrılan taraf kim olacak?

Sayfa Yükleniyor...