Bir deve yenildik: 0-3

Avrupa Bayanlar Voleybol Şampiyonası'nda ikinci maçımızda turnuvanın favorilerinden İtalya karşısında set alamadık. Bugün Almanya ile 18.30'da kritik bir maça çıkacağız. Bu karşılaşma, NTV Spor'dan canlı olarak yayınlanacak.

26.09.2009 - 17:21

Bir deve yenildik: 0-3

Avrupa Bayanlar Voleybol Şampiyonası'nda ikinci maçımızda turnuvanın favorilerinden İtalya'ya 3-0 mağlup olduk.

Aynı dün olduğu gibi maça sanki orada değilmiş gibi başladı Filenin Sultanları. Bizim açılış servisimize hücum ederek başladıkları 0-4'lük giriş, İtalya adına ne kadar heyecan vericiyse bizim için de o kadar korkutucuydu. Servisler ve blok autlarla hareketlendik koç Chiappini'nin aldığı moladan sonra. Teknik molada 8-4 gerideydik. Neslihan'ın devreye girmesiyle farkı kapatmaya başladık. Aynı Fransa maçında olduğu gibi 13-13'te seti dengeye getirdik. Setin ikinci yarısında rakibi yakaladığımız her anda servis hataları yaptık.16-18'de Neslihan servisi dışarı attı. 18-19'da Esra, servisi fileye taktı. 19-20'de belki de setin en kritik servisini Eda dışarı gönderdi. İlk seti 25-20 kaybettik.

İkinci setin girişi de birinci setin benzeriydi. Ha diyene kadar 3-0 geriye düşmüştük bile. İlk teknik molaya 8-3 geride girdik. Bir türlü seri yakalayamayan takımımız 13-7 gerideyken biraz hareketlendik. Neslihan ve Eda'nın etkili hücumlarıyla oyunu 14-10'a getirdik. Ama sonrası yine iyi gitmedi. Rakibin şaşırtıcı hücum stratejilerine yanıt veremeyince 18-11 geriye düştük. O farkın kapanması artık zordu. Seti 25-16 kaybettik.

Üçüncü sette sanki artık Almanya maçını düşünüyorduk. İlk iki sette mücadele eden, her sayı için savaşan Sultanlar, rakibe kolay teslim oldu: 14-25

Bugün Almanya ile 18.30'da kritik bir maça çıkacağız. Bu karşılaşma, NTV Spor'dan canlı olarak yayınlanacak.

TÜRKİYE-İTALYA: 0-3

Hakemler: Piotr Dudek (Polonya), Susana Rodriguez Jantiva (İspanya)

Türkiye: Bahar, Deniz, Naz, Esra, Eda, Neslihan, Nihan (Libero), Gizem, İpek, Neriman, Gözde, Pelin

İtalya: Barazza, Aguero, Lo Bianco, Piccinini, Del Core, Gioli, Cardullo (Libero), Arrighetti

Setler: 20-25, 16-25, 14-25

Avrupa Voleybol Şampiyonası'nda toplu sonuçlar, puan durumları ve fikstür.


  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...