Bir itiraz da BMW Sauber'den

Formula 1'de Brawn Grand Prix, Wiliams ve Toyota takımlarının kullandığı difüzörler konusunda temyize giden takımlara BMW Sauber de eklendi. Konu 14 Nisan'da Paris'te toplanacak FIA Temyiz Mahkemesi'nde ele alınacak.

03.04.2009 - 11:29

Bir itiraz da BMW Sauber'den

Geçitğimz hafta yapılan sezonun ilk yarışı Avustralya GP'si öncesi BMW Sauber, Brawn Grand Prix, Wiliams ve Toyota takımlarının otomobilin altındaki hava akışını sağlayan difüzörlerle ilgili kuralları farklı yorumladığı, bu sayede aerodinamik avantaj sağlayarak tur başına yaklaşık yarım saniye kazandığını iddia etmişti. Ancak, yarış komiserleri BMW Sauber'in itirazı reddetmiş ve otomobiller teknik kontrolden geçmişti.

Otomobillerin kurallara uygun bulunmasının ardından, bu kez Ferrari, Renault ve Red Bull takımları da yarış komiserlerine itirazda bulunmuş ancak, yarış komiserleri bu takımlarından itirazını haksız olduğu sonucuna varmıştı. Bunun üzerine Ferrari , Renault ve Red Bull konuyu temyize götürme kararı almış. Ancak, prosedürleri tamamlamayan BMW Sauber temyiz başvurusu yapmamıştı.

FIA Temyiz Mahkemesi difüzör konusunu 14 Nisan'da Paris'te görüşecek. son olarak, BMW Sauber de temyize giden takımlara eklendi.

BMW Motor Sporları Direktörü Mario Theissen, “biz de mağdur taraflaran biriyiz ve duruşmada görüşlerimizi bildirmek istedik." diye konuştu.

İlk yarış Avustralya Grand Prix'sinde sözkonusu difüzörleri kullanan takımları büyük avantaj sağladı. Formula 1'in yeni takımı Brawn GP, ilk yarışı duble ile tamamladı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...