Galatasaray Teknik Direktörü Cesare Prandelli, Anderlecht maçı öncesi basın toplantısı düzenledi. İtalyan teknik adam "Organize bir takıma karşı oynayacağız. Ama taraftarımızın desteğiyle sahaya kazanmak için çıkacağız" dedi.

Galatasaray Teknik Direktörü Cesare Prandelli, Şampiyonlar Ligi D Grubu’nda yarın Anderlecht ile yapacakları maç öncesi basın toplantısı düzenledi.

İtalyan teknik adam, futbolculardan Chedjou ile düzenlediği basın toplantısında şunları söyledi:

“Organize bir takıma karşı oynayacağız. Genç ve enterasan bir takımla oynayacağımız ilk maçımızda 3 puanı istiyoruz. Taraftarımızla birlikte kazanmaya gayret edeceğiz.”

“Kadroda değişiklikler olup olmayacağını hepiniz göreceksiniz. Son maçta Burak yalnız değildi, forvette Bruma da vardı. Mesafeyi kısaltıp birbirimize daha yakın oynarsak neler olabileceğini göreceksiniz.”

'SNEİJDER DAHA DA İYİ OLACAK'
“Avrupa ve lig arasındaki seçim yapma hakkımız yok. Biz Galatasaray’ız. Her maçı tek tek oynayıp ilerleyeceğiz.”

“Sneijder önemli bir futbolcu. Galatasaray’ın en önemli futbolcularından birisi. Dünya Kupası’ndan önceki 5 ayda ciddi bir performans gösterdi. Kendisini yavaş yavaş hazırlıyoruz. Her maç daha da iyi olacak.”

“Anderlecht için ‘en güçsüz takım’ demeyelim. ‘En genç takım’ diyelim. Onlar bizden daha çok maç oynadı diye kondisyonumuzdan çekinmiyoruz. Bizim de kondisyonumuz iyi.”

'HERKES BİZİ GÖRECEK'
“Şampiyonlar Ligi herkesin gözü önünde. Bazı takımlar çok çalışıp devamlılık getirebiliyor; Borussia Dortmund ve Arsenal gibi. Kendi değerimizi ortaya koyduktan sonra biz de iddialı duruma geleceğiz. Herkes de bizi görecek.”

“Defansif oyunu oturtup üstüne organizasyon da eklersiniz, ofansif anlamda etkili olabiyiorsunuz. Taraftarlarımızın önüne çıkacağız. Umarım onlarla birlikte kazanırız ve sevinmeye başlayacağız. Organize bir takıma karşı oynayacağız. Anderlecht, çok yetenekli oyunculara sahip. Çok dikkatli olmamız gerekiyor.”

'TARAFTARIMIZLA DAHA GÜÇLÜYÜZ'
“Bundan sonra benden izin almadan soyunma odasına giden bir futbolcu göremeyeceksiniz. Bir kural listesi hazırladık.”

“Taraftarlarımız bizi desteklesin. Biz, onların desteğiyle daha güçlüyüz. Avrupa’da bir kısıtlama yok. Yabancı oyuncuların deneyiminden faydalanacağız. Yeni taktikte bizim yapmamız gereken, daha hızlı oynamak. Grupta herhangi bir puan hedefimiz yok.”