"Bir maç yolumuzdan çeviremez"

Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı, ligde halen lider ve avantajlı olduklarını belirterek, "Bir maç bizi ne yolumuzdan çevirir ne umutsuzluğa sevk eder" dedi.

27.03.2010 - 14:00

"Bir maç yolumuzdan çeviremez"

İbrahim Yazıcı, kulübün resmi internet sitesinde yer alan açıklamasında, İstanbul Büyükşehir Belediyespor ile oynadıkları maçta Türk futbolu adına tarihi bir akşam yaşandığını, İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı'nı Bursa Atatürk Olimpiyat Stadı'na çeviren yeşil-beyazlı taraftarların, Türk futboluna örnek olduğunu kaydetti.

Bursa'dan İstanbul'a, Bursa Atatürk Stadı'nın kapasitesinden bile fazla sayıda taraftarın gitmesinin, şehirde Bursaspor'a verilen desteğin ve duyulan heyecanın ne boyutta olduğunun önemli göstergesi olduğunu vurgulayan Yazıcı, şu görüşlere yer verdi:
"İstediğimiz sonucu alamamamıza rağmen İstanbul'dan taraftarlarımızdan dolayı göğsümüzü kabartarak ayrıldık. Bu onuru tüm Bursasporlulara yaşatan değerli taraftarlarımıza teşekkür ederiz ve her zaman olduğu gibi Türk futbolunda 'Bunu yaparsa Bursaspor yapar' söyleminin bir kez daha doğrulandığını belirtmek isteriz. Dün gece istediğimiz sonucu maalesef alamadık ama halen lider ve avantajlıyız. Bir maç bizi ne yolumuzdan çevirir, ne umutsuzluğa sevk eder. Bu maçın sonucu bizi sadece daha fazla kenetlendirir. Bizi yolumuzdan çevirmeye çalışanlar, üzerimizde baskı kurmak isteyenler başarılı olamayınca futbolun diğer unsurlarını eleştirerek, baskı altına almaya çalışarak beklenen faaliyetlerde bulunmaya başlamışlardır."

Yazıcı, kendi medya imkanlarıyla birlikte, spor yazarlarını değil, kulüp yazarlarını da kullanarak yeni bir gündem yaratma peşinde olanların bulunduğunu ileri sürerek, şöyle devam etti:
"Biz bu kirli oyunun bir parçası olmaktansa 46 sezondur tek bir şampiyonluk yaşamamamıza rağmen, başarıya değil renklere ve şehrimize olan aşkımızdan dolayı, 46 yıl daha şampiyon olmamayı tercih ederiz. İşte bu noktada Türk futbolunun aklıselim, objektif kişilerine ve yöneticilerine ihtiyaç duyulmaktadır. Türk futbolu büyüyecekse, değişecekse ve uluslararası alanda yüz milyonlarca TL'lik kulüp bütçeleriyle başarısızlık yerine başarı elde edecekse dışarıdan müdahalelere kapalı, baskıdan ve etkiden arındırılmış bir yapıya ihtiyaç vardır.

Dün gece olduğu gibi, geçen haftalarda olduğu gibi hakem hataları ve futbolcu hataları, futbolun içerisinde hep olacaktır. Bugüne kadar olduğu gibi her türlü yönetici hataları da yine olacaktır. Yıllardır baskı altına alınarak, çalışılmak zorunda bırakılan insanların hata oranları hiç düşmemekte ve sürekli artmaktadır. O zaman bu süreç göstermektedir ki, değişime ihtiyaç vardır. Rekabeti, başarıya ve eğlenceye dönüştürmeyi kendine vizyon edinen bir kulüp olarak, herkesi bu değişime ortak olmaya çağırıyoruz. Bursaspor, Türk futbolundaki değişimin öncüsü olacaktır. Buna tüm birimleri ile hazırlanmaktadır."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...