Doğu Bölgesi’nin 1 numarası Kentucky Wildcats ile 2 numarası West Virginia Mountaineers, Final Four vizesi alabilmek için karşı karşıya geldi.

İlişkili Haberler


Da’Sean Butler ve Jo Mazulla’nın skorer oyunuyla ikinci yarıda oyuna ağırlığını koyan West Virginia, maçı da 73-66’lık skorla kazandı.

Karşılaşmanın ilk devresi büyük bir çekişmeye sahne oldu. Hücumda daha etkili olan West Virginia, soyunma odasına 28-26 önde gitti. İkinci yarıda iki takım da skor üretmekte zorlanmadı. Yıldız John Wall’un çabalarıyla farkı eritmeye çalışan Kentucky, Da’Sean Butler ve Joe Mazzulla’yı durduramayınca maçı 73-66 kaybederek sezonu kapattı.

Galibiyet serisini 10 maça çıkaran West Virginia’da Deniz karşılaşmayı 1 ribaundla noktalarken, , Da’Sean Butler 18 sayı – 6 ribaundla, Joe Mazzulla ise 17 sayı – 3 asist – 2 top çalmayla salondan ayrıldı.

Kentucky’de yıldız oyuncu John Wall 19 sayı – 9 ribaund – 5 asist – 4 top çalmayla takımını ayakta tutan isim olurken, DeMarcus Cousins de 15 sayı – 8 ribaundla mücadeleyi tamamladı.

BATI'DA BİLET BUTLER'IN
NCAA Turnuvası’nda Kansas State Wildcats’i 63-56 mağlup eden Butler Bulldogs, tarihinde ilk Final Four’a kalmayı başardı.

Batı Bölgesi’nin 2 numarası Kansas State’i 63-56’lık skorla geçen 5 numaralı Butler Bulldogs, adını Final Four’a yazdırdı. Tarihinde ilk kez Final Four vizesi alan Butler, 2005 yılından sonra 5 numaradan Final Four’a kadar ilerlemeyi başaran ilk takım oldu.

Karşılaşmaya etkili başlayan Butler, ilk devreyi 27-20 önde tamamladı.İkinci devre büyük bir çekişmeye sahne olurken, Hayward’ın etkili oyunuyla üstünlüğünü maç sonuna kadar korumayı başaran Butler salondan da 63-56 galip ayrıldı.

Butler’da Gordon Hayward 22 sayı – 9 ribaundluk performansıyla maça damgasını vuran isim olurken, Shelvin Mack de 16 sayı – 7 ribaund – 3 asist ve 2 top çalmayla galibiyette büyük pay sahibi oldu.

Kansas State’de ise Denis Clemente’nin 18 sayı – 2 ribaund – 2 top çalması, Jacob Pullen’ın 14 sayı – 6 top çalma – 2 ribaundu ve Curtis Kelly’nin 14 sayı – 5 ribaund – 3 blok ve 2 asisti mağlubiyeti engelleyemedi.