Biri Türk 3 futbolcunun soygun planı!

Bild'in haberine göre aralarında bir de Türk bulunan Hannover 96'nın üç U-19 futbolcusu silahlı soygun planladıkları gerekçesiyle kadro dışı bırakıldı.

Ntvspor 09.02.2016 - 16:19

Biri Türk 3 futbolcunun soygun planı!

Bild Gazetesi, Hannover 96'nın U19 takımından üç futbolcunun bir kumarhaneyi soyma planlarının nasıl suya düştüğünü yazdı. İsimleri M.D., M.L. ve E.B. olarak verilen 1997 doğumlu futbolculardan sonuncusunun Türk olduğu ve 2013'te Ege Kupası için Milli Takım'dan davet aldığı belirtildi.

Habere göre; üç futbolcudan birinin babasının arabasını alan gençler, aracın plakalarını çalıntı plakalarla değiştirdi. Arabaya kar maskeleri ve kurusıkı tabanca konuldu ama son anda korkup planı ertelediler. Fakat arabayı park yasağı olan bir yerde bıraktılar. Sabaha karşı devriye gezen polis araçtan şüphelendi. İncelemede plakaların farklı ve araca ait olmadığı belirlendi. Arabaya girilip kar maskeleri ve kurusıkı tabanca bulundu. Soruşturma sonunda plan ortaya çıktı.

Hannover 96 CEO'su Martin Bader, Bild'e konuyla ilgili olarak "Çocuklar çok büyük bir aptallık yapmış. Çok pişmanlar. Kadro dışı kaldılar. Pazar günkü Erfurt maçında yoklardı. Bu tip davranışlar kulübün değerlerine ve ahlaki temsiline kesinlikle uygun değil" açıklamasını yaptı. Polisin, üç futbolcu için silahlı soygun girişimi soruşturması yürüttüğü öğrenildi.

Sayfa Yükleniyor...