Birmingham büyük oynuyor

Premier Lig kulübü Birmingham'ın hisselerinin tamamını eline geçiren Hong Kong'lu iş adamı Carson Yeung, ocak ayında menajer Alex McLeish'e 65 milyon dolarlık bir transfer bütçesi vereceğini açıkladı.

Ntvspor 16.10.2009 - 15:07

Birmingham büyük oynuyor

Premier Lig'de yabancı sermaye ağırlığı her geçen gün artıyor. Dünyanın en popüler ligleri arasında ilk sıralarda yer alan Premier Lig, farklı ülkelerden milyarderlerin ilgisini çekmeye devam ediyor. Amerikalı, Arap, Rus ve İzlandalı derken Birmingham'ı da Hong Kong kökenli Grandtop International Holding'in sahibi Carson Yeung satın aldı.

2007'de ilk olarak kulüp hisselerinin yüzde 30'unu alarak işe başlayan Yeung, 6 Ekim itibariyle kulübün tek sahibi oldu. Basın mensuplarının önüne ilk kez çıkan Hong Konglu iş adamı, mutluluğunu gizlemezken, “İyi günler baylar ve bayanlar. Hepinize bugün bizimle birlikte olduğunuz için teker teker teşekkür etmek istiyorum. Burada olmaktan ben de son derece memnunum. Kulübü satın almamız uzun zaman aldı. Ama sonunda başardık ve şimdi tüm aile birlikteyiz” dedi.

Alex McLeish'e destek veren Yeung, ocak ayında İskoç teknik adama 65 milyon dolarlık bir transfer bütçesi vadetti. Yeung, “Alexle bir görüşme yaparak ihtiyaçları belirleyeceğiz. Öncelikli olarak 65 milyon dolara kadar bir transfer desteği verebiliriz. Uzun vadede Avrupa'nın en büyük kulüplerinden biri olmayı hedefliyoruz. Hedeflerimiz arasında Çin pazarına açılmak da var. Ancak ilk olarak Premier Lig'de kalıcı olmak önemli. İki yıl içinde de ilk kupamızı kazanmayı hedefliyoruz” açıklamasında bulundu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...