Bitmeyen fobi

BİLİÇ, Sosa ve Tolgay ile başlayıp pas yapan bir takım oluşturmak istedi derbide. Bunda kısmen başarı da sağladı ancak hücumda üretkenlik ve zenginlik bulamadı. F.Bahçe, Emenike ve Topal ile net pozisyonlar yakaladı. Beşiktaş ise ilk yarıda Volkan’ı tehdit edecek bir pozisyon yaratamadı.

Haberler - Güntekin Onay yazdı 23.03.2015 - 09:57

Bitmeyen fobi

2. yarı kaleci Günay’ı rahatsız bile edemeyen bir F.Bahçe vardı. Hücum bölgesinde 4 oyuncunun 3’ü değişmiş, Gökhan yok. Yavaş oynayan demoralize olmuş bir F.Bahçe var sahada. Son 30’da maç Beşiktaş’a döndü derken Ba, Oğuzhan ve Olcay net pozisyonlardan sonuç alamadı.

Beşiktaş galibiyeti kaçırdı diye yorumlamaya hazırlanırken Necip’in gereksiz hücum koşusu ile alanını boşaltması yüzünden 90+1’de golü yedi. Sahanın en kötüsü Ba’ydı. Senegalli son 1 aydır büyük düşüş yaşıyor ve dün de çok top kaybetti.

DERBİ FUKARASI

F.Bahçe’yi 2 tribün cezalıyken, bu kadar kaos içinde yaşarken yakalamış bir Beşiktaş bu derbide de yenemiyorsa ne zaman kazanacak? 7 derbinin hiçbirini kazanamadı Biliç ve 5’inde yenildi. Bu sezon 3 derbide gol dahi atamadı. Muhtemelen maçtan sonra “Hak etmedik” diyecektir. Doğru, yenilgiyi hak etmedi. Ama futbol sonuç oyunu. Peki Sivas’ta hak ettin mi? Rize’de hak ettin mi? diye sorarlar bu kez de.

Beşiktaş , sadece kazanmak için oynar. Şampiyonluk hariç her sonuç başarısızlık. Futbolculara ve teknik ekibe kalan 9 haftada birileri bunları hatırlatsın. Bu galibiyetle F.Bahçe, Kadıköy’deki galibiyet sayılarını eşitledi. Beşiktaş böyle bir kulüp. Birileri bunu iletsin.

Tuhaflıklarla dolu bir derbi oldu. Emenike’nin formayı çıkarıp sahayı terk etmek istemesi görülmüş şey değil. Fırat Aydınus, ‘Hakemden izinsiz sahayı terk etme’ kuralını bilmiyor heralde. Emre kenara gelip Biliç’e İngilizce küfür ediyor. Yine bir yaptırım yok. Aydınus’un bilindik otoritesinden eser yoktu.

F.Bahçe dün kaybetseydi kulüp ciddi bir kaosa girebilrdi. Son saniyede gelen gol 3 puanın ötesinde çok şey kazandırdı. Profesyonel bir oyuncunun formayı çıkarıp “Oynamıyorum” demesi, stadı terketmesi kabul edilemez. F.Bahçe’de oynuyorsun Emenike, okul takımı değil orası. 25 haftada 4 gol atmışsın. Tabii ki taraftar beğenmeyecek seni. Bu bir performans oyunu. Dün takımın maçı kaybetseydi bunun baş sorumlusu sen olacaktın.

Sayfa Yükleniyor...