NTV

"Biz Fiorentina ile anlaşırız, karar Gomez'in"

DHA

Spor

Beşiktaş'ta dış transferin başarılı ismi Erdal Torunoğulları, şampiyonluk, transfer gündemi ve Mario Gomez'in durumunu değerlendirdi.

İlişkili Haberler

Spor Toto Süper Lig şampiyonu Beşiktaş'ta, gelecek yıla ilişkin planlar şimdiden yapılmaya başlandı.


Başta Mario Gomez'in durumu olmak üzere; bu planları ve şampiyonluğu, kulübün başarılı yöneticilerinden Erdal Torunoğulları değerlendirdi.

Transferleri bir ekip olarak yaptıklarını ifade eden Torunoğulları, transferlerdeki kendi konumunu şu sözlerle ifade etti:

Ben geçen yıl Bursaspor'u yendiğimiz maçta, Liverpool maçında çok heyecanlanmıştım. Şimdi de Galatasaray maçında oldu. O bir kırılma noktasıydı.

"Benim işim pazarlama. Teknik direktörden önce scout ekibi ile çalıştık. Yani scout ekibinin bir hazırlaması olduktan sonra O'nlar hocalarla görüştüler... İşin teknik kısmına girmedim zaten. Ben sadece işin pazarlama kısmında olduğum için
o konuda da direkt muhatabımız başkan ve yönetim kuruluydu. Yani Gökhan Keskin hoca ve Şenol hocanın kendi aralarında fikir birliği sonucunda çıkan listeye göre transferi bitirmeye çalışıyoruz.''

"BİR STOPER BİR DE SOL BEK..."

Gelecek yılın kadrosu için sinyaller veren Torunoğulları, "Yeni dönemde de mutlaka 2-3 tane transfer yapacağız orası kesin, ama daha bir görev dağılımı olmadı. Görev dağılımından tekrar aynı görev verilirse memnuniyetle yaparız.

Ben çok büyük fazla transfer yapacağımızı düşünmüyorum. Bu hafta veya önümüzdeki hafta Şenol Hocamız, başkanımız, scout ekibimiz oturup konuşacağız, bir durum değerlendirmesi yapacağız. Benim kişisel görüşüm stopere bir takviye yapmamız gerekiyor, belki bir de sol bek. Yani sonuçta Şenol Hocanın isteği önemli. Biz şu an her bölge için raporlarımızı hazırlamışız. Her bölgede bir kaç alternatifimiz var. Hocanın ihtiyacı neyse biz de ona göre harekete geçeceğiz'' şeklinde konuştu.

Bizim takımımız bana göre çok çok iyi bir takım. Oyuncularımı bir çok scout izliyor. Yurt dışı kaynaklı menajerlik şirketlerinin oyuncularımızı izlediklerini biliyorum.

'ARTIK MARİO'YA KALMIŞ BİR ŞEY''

Erdal Torunoğulları kalıp kalmayacağı merak konusu olan Gomez'in durumunu, ''Mario Gomez Türkiye'de bir mesele haline geldi. Şimdi şampiyon olduk. Bundan sonra Mario Gomez ile sayın başkanım görüşecektir. Ondan sonra O'nun vereceği bir karar. Biz Fiorentina kulübü ile bir noktada anlaşırız, orada bir sıkıntımız yok zaten. Yani artık Mario'ya kalmış bir şey. Artık şunu yapmak gerekiyor. Kendisine
çok teşekkür ederim, gerçekten çok büyük işler yaptı, gol kralı oldu. Büyük katkısı oldu takıma. Takımın da O'na çok büyük katkıları oldu. Tabi O takımın bir parçasıydı. Bundan sonrasında hayırlısı neyse o olsun'' diye değerlendirdi.

ETİKETLER