'Bizim suçumuz yok'

Süreyya Ayhan'ın ömür boyu ceza almasında payı olduğu iddia edilen Atletizm Federasyonu Genel Sekreteri Nihat Döker bu iddialara cevap verirken 4 yıllık cezaya itiraz edenin IAAF olduğunu açıkladı.

Haberler 12.11.2009 - 11:21

'Bizim suçumuz yok'

Milli sporcu Süreyya Ayhan'ın cezasının 4 yıldan ömür boyu men cezasına çıkmasının yankıları sürüyor.

Süreyya Ayhan'ın ömür boyu ceza almasının perde arkasında Federasyon Genel Sekreteri Nihat Doker'in olduğu söylentilerine karşılık, Doker olayın gerçeklerini  anlattı.

Sözlerine, "Süreyya gelmiş, geçmiş ender sporculardan biri, O'nun gibi bir sporcuyu neden harcayalım ki ? Ortada bir suç var ve buna karşılık bir ceza aldı" diyerek başlayan Doker, Atletizm Federasyonu olarak cezanın uzaması gibi bir çabalarının kesinlikle olmadığını, olamayacağını açıkladı.

Atletizm Federasyonu'nu temsilen duruşmuya kendisinin katıldığını hatırlatan Nihat Doker; "Bizler yapılması gerekenleri yaptık. Gerekli bildirimleri yaptık. Ortada bir suç var ve buna karşılık Süreyya bir ceza aldı. CAS'taki duruşmaya katıldım. İfademizi verdim, bizi dinlediler.  Sadece yapılması gerekenleri yaptık..." şeklinde konuştu.

Kendisinin suçlanması konusunda da sorularımızı yanıtlayan Doker; "Ben koskoca CAS'tan daha güçlü bir insan mıyım... Tahkim'i etkileyebilecek bir insan mıyım? Bu cezanın perde arkasında öyle bir şey olamaz. 4 yıldır azdır, daha fazla olmalıdır gibi bir cümle kullanmadık... Atletizm federasoyunun böyle bir çabası kesinlikle olmadı...Bu olaya itiraz eden IAAF'tır.  4 yıl olamaz, ceza ömür boyudur, şartları yerine getirin diye CAS'a başvuran, ısrarcı olan IAAF'tır. Biz bu cezayı az bulduk diye neden CAS'a gidelim" dedi.

Sayfa Yükleniyor...