İngiliz basınına konuşan 80 yaşındaki Blatter, telefonlarına ve mektuplarına cevap vermeyen FIFA Başkanı Infantino'nun kendisine saygısızlık yaptığını savundu.

Infantino'nun FIFA'da başkanlık görevine geldiği süreçte aralarında çok yakın bir ilişki bulunduğunu kaydeden Blatter, "Başkanlığa seçildikten sonra aramızda çok iyi bir iletişim vardı. Evimde beni ziyarete geldi ve sohbet ettik. Ona FIFA'da çözüm bekleyen sorunların listesini hazırladım. İlgileneceğini söyleyerek gitti ve bir daha gelmedi." diye konuştu.

"GERİ DÖNÜŞ YAPMADI"

Sonraki süreçte Infantino'ya ulaşmak için birçok yol denediğini kaydeden Blatter, halefine sitemde bulunarak, "Infantino davetlerime karşılık, mektubuma cevap vermedi. Hala kullandığı kişisel telefon numarasından aradım, açmadı. Hiçbir zaman geri dönüş yapmadı." ifadelerini kullandı.

Bu durumdan rahatsızlık duyduğunu vurgulayan Blatter, "Basına yaptığı açıklamalarda benden hiç bahsetmedi. Eski başkana gereken saygıyı göstermedi." değerlendirmesinde bulundu.

FIFA, Blatter'in eski UEFA Başkanı Michel Platini'ye 2 milyon İsviçre frangı verdiği gerekçesi̇yle, iki̇ futbol adamına da 8 yıl futboldan men cezası vermişti. Tarafların, FIFA Temyiz Kurulu'na yaptıkları itirazın ardından cezaları altışar yıla düşürülmüştü. Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'ne (CAS) itirazda bulunan Platini'nin cezası 4 yıla kadar düşürülürken, Blatter'in cezasında indirime gidilmemişti.